کد خبر: 120685 A

فرماندار بویراحمد با ابراز خرسندی از عملکرد آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد:

دلیل خرسندی ام از افتتاح این طرح در حقیقت خوشحالی و رضایت وصف ناپذیر مردم این روستا است که به گفته آنان پس از ۳۶ سال رنج بی آبی سرانجام با تلاش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان صاحب آب آشامیدنی سالم شده اند.

ایلنا - یاسوج: طرح آبرسانی به روستای آزادی لوداب شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و محلی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از یاسوج، فرمانداربویراحمد در آیین بهره برداری این طرح گفت: پروژه‌های مختلف عمرانی و فراوانی در این بخش افتتاح و به بهره برداری رسیده ولی هیچ کدام از آن‌ها به اندازه این طرح برایم لذت بخش نبود.

«محمد آلفونه» افزود: دلیل خرسندی‌ام از افتتاح این طرح در حقیقت خوشحالی و رضایت وصف ناپذیر مردم این روستاست که به گفته آنان پس از ۳۶ سال رنج بی‌آبی سرانجام با تلاش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان صاحب آب آشامیدنی سالم شده‌اند.

وی بیشترین مکاتبات و مراجعه مردمی از بخش لوداب از این روستا را برای رفع مشکل آب آشامیدنی ذکر کرد.

فرماندار بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهم‌ترین موانع در انجام و شتاب بخشی طرح‌های عمرانی در روستاهای این شهرستان پراکندگی و سخت گذر بودن آن‌هاست.

آلفونه افزود: بیش از ۶۰۰ روستا دارای سکنه در شهرستان بویارحمد وجود دارد که حدود نیمی از این روستا‌ها زیر۲۰ خانوار جمعیت هستند.

وی با تقدیر از شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرح‌های آبرسانی به دور‌ترین و سخت گذر‌ترین روستاهای شهرستان بویراحمد، گفت: کارکنان خدوم این شرکت با وجود محدودیت‌های اعتباری و تنها با کار جهادی مردم محروم این روستا‌ها را از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌کنند.

مسوول ارشد اجرایی شهرستان بویراحمد گفت: در سال گذشته که برخی ادارات این شهرستان حتی به ۲۰ درصد تعهدات و اجرای طرح‌های عمرانی خود با توجه به کمبود اعتبارات عمل نکردند شرکت آب و فاضلاب روستایی توانست به بیش از ۹۰ درصد تعهدات خود عمل کند.

آلفونه افزود: این در حالی است که هدرروی و وجود انشعابات غیرمجاز آب در شهرستان بویراحمد بیش از سایر شهرستان‌ها و مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، عملیات اجرایی این پروژه را بیش از چهار کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و ایجاد مخزن ۵۰ مترمکعبی برشمرد.

«سجاد رستگار» در این آئین نیز، میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

وی افزود: طرح آبرسانی به این روستا ابتدا از حدود هشت سال پیش با احداثیک مخزن ۵۰ مترمکعبی و با حدود سه کیلومتر خط انتقال شروع اما به دلیل آنکه محل تامین آب این مخزن صحیح انتخاب نشده بود مشکل آب شرب این روستا مرتفع نشد.

رستگار گفت: طرح مطالعاتی و اجرای مجدد این پروژه درمهرماه سال جاری و در مدتی کمتر از یک ماه آغاز و آب مورد نیاز مخزن قدیمی با تلاش کارکنان خدوم شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد تامین و وارد مدار بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به کمبود منابع آبی و میزان بالای هدرروی آب در استان کهگیلویه وبویراحمد نسبت به میانگین کشوری خواستار توجه بیش از پیش روستاییان و خانواده‌ها در مصرف بهینه آب به ویژه در روستا‌ها شد.

وی به افزایش روز افزون انشعابات غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در روستا‌ها اشاره و اظهارداشت: با بررسی‌ها و اجرای طرح پیمایش خانه به خانه از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در تابستان امسال بیش از یکهزار و ۸۰۰ انشعاب غیرمجاز در روستا‌ها شناسایی شد.

رستگار افزود: این تعداد انشعاب غیرمجاز علاوه بر خانوارهایی بوده که فاقد کنتور بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: بیش از سه هزار و ۳۰۰ نفر از مشترکان زیرپوشش این شرکت نیز فاقد کنتورگذاری بوده‌اند و عده‌ای زیادی از خانواده‌ها نیز از طریق نصب انشعاب در پشت کنتور اقدام به استفاده غیرمجاز از آب آشامیدنی می‌کنند.

روستای آزادی بخش لوداب سهرستان بویراحمد با یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

بخش لوداب شهرستان بویراحمد یکی از بخش‌های محروم در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می‌شود.

آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خانواده شرکت آب و فاضلاب فرماندار کهگیلویه و بویراحمد آب روستا روستایی بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر