کد خبر: 120595 A

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

با شهرستان برخی از بخش‌ها مخالف نیستم اما در وهله اول باید زیرساخت‌های توسعه‌ای در بخش‌های کنونی فراهم شود.

ایلنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تغییر فرمانداران و بخشداران مناطق مختلف این استان در آینده‌ای نه چندان دور خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، «سید موسی خادمی» در اولین نشست خود و معاونان استاندار کهگیلویه و بویراحمد با هشت فرماندار و ۱۶ بخشدار این استان در سالن شماره یک استانداری در یاسوج گفت: بزودی فرمانداران و بخشداران عزیز این استان جابجا و عزیزان وزارت کشوری جدید در این مسوولیت‌ها به‌کار گمارده می‌شوند.

وی با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خدماتی در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: تغییر مسوولان بویژه فرمانداران و بخشداران در دولت تدبیر و امید طبیعی و بدون شک از پتانسیل‌های این عزیزان در دیگر واحدهای استانداری استان بهره برده می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه، شهرستان شدن برخی از بخش‌های این استان را از اولویت‌های اساسی ندانست و خاطرنشان کرد: با شهرستان برخی از بخش‌ها مخالف نیستم اما در وهله اول باید زیرساخت‌های توسعه‌ای در بخش‌های کنونی فراهم شود.

خادمی افزود: با شهرستان شدن برخی بخش‌ها مخالف نیستم اما متاسفانه برخی از شهرستان‌های تازه تاسیس فاقد زیرساخت‌های اولیه هستند و معنایی ندارد شهرستان‌های جدیدی همانند شهرستان‌های تازه تاسیس که مشکلات گسترده‌ای دارند تاسیس نمود.

وی با تاکید براینکه اولویت کنونی مسوولان دولت تدبیر و امید تاسیس شهرستان‌های جدید در کهگیلویه و بویراحمد نیست، بیان داشت: اگر موضوع تاسیس شهرستان‌های جدید از حد معمولی خود بگذرد بی‌معنی می‌شود.

مسوول ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ارتقای برخی از بخش‌های این استان به شهزستان تلاش‌هایی صورت گرفته و ما نیز آن‌ها را پیگیری می‌کنیم اما بدلایل متعدد نباید توقعاتی در این ارتباط برای مردم ایجاد کرد.

خادمی در ادامه از وضعیت تعطیلی و رکود در پروژه‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد اظهار گله‌مندی نمود و تصریح کرد: متاسفانه در برخی شهریستان‌ها مانند «بهمئی» در حوزه سدسازی سه پروژه تعریف که هیچکدام از آن‌ها اجرایی نشده است.

وی افزود: جنس پروژه‌های عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد همانند جنس تاسیس شهرستان‌های جدید است و نباید در شرایط کنونی برای مردم «توهم» ایجاد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مجموع اعتبارات تخصی یافته به پروژه‌های عمرانی در این استان را تنها ۱۸ درصد برشمرد و یادآورشد: فرمانداران و بخشداران باید تمامی تلاش‌های خود برای تعادل در توقعات مردمی را بکار گیرند.

خادمی گفت: جابجایی فرمانداران و بخشداران کهگیلویه و بویراحمد در این استان جای نگرانی ندارد زیرا این عزیزان از نیروهای وزارت کشور بوده که تلاش می‌کنیم از تجربیان آن‌ها بهره لازم راببریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد دستگاه های اجرایی دولت فرماندار کهگیلویه و بویراحمد مشکلات وزارت کشور شهرستان فرمانداران بخشداران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر