کد خبر: 1003607 A

در کهگیلویه و بویر احمد اتفاق افتاد؛

حجم ویدئو: 9.79M | زمان ویدئو: 00:00:45

فرماندار شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد از تلف شدن 11 دام سبک عشایر در روستای " توگبری " این شهرستان به دلیل آوار شدن محل نگهداری این دام ها و بارش روزهای گذشته خبرداد.

هادی فتاحی اصل در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: متاسفانه شب گذشته نهم آذرماه جاری، به دلیل آوار شدن محل نگهداری دام های یک خانوار عشایری در شهرستان چُرام 11 راس دام سبک به شکل بسیار نگران کننده ای تلف شدند.

او با تاکید براینکه کلیپ خفه شدن و تلف شدن این دام‌ها واقعا برای همگان تاسف‌بار است، اظهارداشت: تیم های جمعیت هلال احمر، امور عشایر و نیروی انتظامی شهرستان چُرام در همان ساعات اولیه به روستای " توگبری " رفته و اقدامات اداری لازم انجام گرفت.

فرماندار شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان مقداری لاستیک جهت پوشش سایر دام ها به این خانواده عشایری داده و امور عشایر هم قرار است اقدامات دیگری انجام دهد.

فتاحی اصل تاکیدکرد که فرمانداری شهرستان چُرام این آمادگی را دارد در قالب طرح مسکن محرومان، مبلغ 25 میلیون تومان بلاعوض به این خانواده عشایری پرداخت کند.

راه‌ها بسته نیست/ تردد  به سختی انجام می گیرد

فرماندار شهرستان چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از مسدود نبودن محورهای ارتباطی روستایی این شهرستان هم خبرداد و اظهارداشت: محورهای ارتباطی تمامی روستاهای شهرستان باز و مسدودی محور تاکنون گزارش نشده است.

فتاحی اصل گفت: البته برخی از این محورها به دلیل آسفالت نبودن یا واقع شدن در مناطق کوهستانی دچار مشکلاتی بوده که تردد در آنها به سختی صورت می گیرد.

او افزود: پس از بارش‌های دوم هفته جاری، اقدامات لازم برای رفع مشکلات این محورها انجام خواهد شد.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد روستاهای این شهرستان را 130 روستا عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، شهرستان چُرام از شهرستان‌های شش‌گانه گرمسیری در استان کهگیلویه و بویراحمد است که در فصول مختلف سال پذیرای گردشگران و میهمانان مختلفی از داخل و خارج کشور است.

این شهرستان با یاسوج مرکز استان حدود 200 کیلومتر فاصله دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد جمعیت هلال احمر خانواده مسکن امور عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر