کد خبر: 1001939 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش جانباختگان کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۳۰۶ نفر خبر داد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، پرویز یزدان‌پناه گفت: متاسفانه هفت نفر از بیماران کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

وی شش بیمار جانباخته این ویروس ناشناخته را در شهرستان بویراحمد و یک نفر در شهرستان چرام عنوان کرد.

یزدان پناه افزود: هم اکنون ۴۱۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۳۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تعداد بهبودیافتگان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۱۵ هزار و ۵۰۰ بیمار برشمرد.

یزدان‌پناه گفت: نتیجه ۴۷۰ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که ۵۹ درصد نمونه‌ها مثبت بوده و بیشترین موارد مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه با ۳۶ درصد، بویراحمد با ۲۶ درصد، گچساران با ۲۰ درصد، دنا با ۶ درصد و چرام با ۵ درصد است.

دبیر ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کرونا یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله جدی انجام نشود، مشکلات عدیده‌ای را پدید خواهد آورد.

به گفته یزدان پناه، تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راه‌های موجود شامل رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، حضور نیافتن در تجمعات و خارج نشدن از خانه به جز در موارد ضروری الزامی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه علوم پزشکی درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر