کد خبر: 1000953 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برق رسانی به 93 خانوار روستایی در چهار شهرستان این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " داود راهزادی " در حاشیه بازدید از پروژه برق‌رسانی روستای " اسلام آباد تیموری باشت" در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی برق‌رسانی به 93 خانوار در 11 روستای این استان هم اکنون شروع شده و ما امیدواریم تا پایان سالجاری این پروژه‌ها را به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه این روستاها در شهرستانهای باشت، بویراحمد، چُرام و کهگیلویه واقع شده است، اظهارداشت: پنج روستا در شهرستان باشت، سه روستا در شهرستان بویراحمد، 2 روستا در شهرستان چُرام و یک روستا در شهرستان باشت در آینده نزدیک از نعمت برق پایدار برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: روستاهای اسلامآباد تیموری باشت، دره بید جوکار بویراحمد، آب کنارون چُرام و دره گرده کهگیلویه، مهمترین روستاهایی هستند که شبکه‌های برق، بزودی در آنها احداث و روستانشینان دارای نعمت برق می‌شوند.

راهزادی، اعتبار اعلام شده برای برق‌رسانی به 11 روستای عنوان شده را حدود 35 میلیارد ریال ذکر و خاطر نشان کرد: پراکندگی، سخت‌گذری، معارضات محلی، نبود محورهای مواصلاتی مناسب، پوشش‌های جنگلی و کوهستانی بودن از مهمترین مشکلات موجود برای برقرسانی به این روستاها است.

وی گفت: هم اکنون، هزار و 775 روستا با جمعیت خانواری حدود 60 هزار خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

استان کهگیلویه و بویراحمد برق خانوار روستایی کهگیلویه و بویراحمد برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر