کد خبر: 783823 A

فدراسیون کشتی را حول سه محور حساس اداره خواهم کرد

کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی از برنامه‌های خود در صورت پیروزی در مجمع انتخاباتی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، انتخابات فدراسیون کشتی طبق برنامه باید 26 تیرماه برگزار شود و این در حالیست که هنوز جواب تاییدیه سه قهرمان المپیکی که کاندیدای فدراسیون کشتی هستند نیامده است.

امیر خادم، عباس جدیدی و علیرضا دبیر سه کاندیدای مطرحی هستند که جوابیه آنها هنوز نیامده و برای همین شایعاتی در مورد عدم برگزاری مجمع در موعد مقرر مطرح شده است.

با این وجود همچنان خیلی‌ها عقیده دارند تغییر زمان مجمع ممکن نیست و صلاحیت کاندیداهای حاضر به میزانی هست که نیازی به تعویق آن نباشد.

عبدالمهدی نصیرزاده، یکی از کاندیداهای فدراسیون کشتی در گفتگو با ایلنا در خصوص برنامه‌های خود اظهار داشت: برنامه‌های من برای فدراسیون کشتی سه محور اساسی دارد. اول پرداخت بدهی‌ها و آوردن منابع مالی خوب و قابل اتکا و اعتماد با کمک دو بانک و حامیان مالی خصوصی که براورد ما سالانه 60 میلیارد تومان جذب منابع است. محور دومحفظ قهرمانان ملی و تقویت آنها برای موفقیت در المپیک 2020 با تمام امکانات علمی و فنی و مالی و تدارکاتی جهت موفقیت در المپیک توکیو و در نهایت استقلال بخشی به کمیته‌های فدراسیون و استفاده از نیروها و توانمندی تمامی افرادی که خاک کشتی را خوردهاند و یک دنیا تجربه دارند.

وی در مورد راهکارهای جذب منابع مالی توضیح داد: گفتیم که بانک‌ها را پشتوانه مالی خود قرار خواهیم داد ضمن اینکه وزارت ورزش و دولت وظیفه دارند از کشتی حمایت بیشتری کنند چون از ابتدا سقف بودجه کشتی را کوتاه گرفته اند و هرچقدر هم اضافه کنند باز جوابگوی ورزش ملی نیست.

کاندیدای فدراسیون کشتی در ادامه گفت: از المپیک 1948 لندن تا امروز 68 درصد مدال‌های المپیکی را کشتی گرفته و باید برابر با همین میزان موفقیت، دولت و وزارت ورزش به کشتی توجه کنند. قهرمانان کشتی نباید دغدغه مالی و معیشتی داشته باشند چون استرس حضور در مسابقات انتخابی خودش یک دنیا برای کشتیگیران سنیگن است، بنابراین فدراسیون من تلاش می‌کند همانند دوره یزادانی خرم از ریزترین موارد مثل پزشکی و دندانپزشکی و روانشناسی تا تحصیل و تسهیلات زندگی قهرمانان و خانواده‌های آنها را طی این 14 ماه تا المپیک فراهم آورد. بنابراین حفظ نیروها و قهرمانان فعلی و استفاده از جوانان و قهرمانانی که بتوانند خود را در این مدت به سطح بالا برسانند یک اصل برای ماست.

نصیرزاده درباره استقلال بخشی به کمیته‌های فدراسیون هم گفت: هیات رییسه فدراسیون باید دنبال کارهای کلان کشتی باشد و صدور احکام داوری و مربیگری و اردو و اعزام و حقوق و دستمزد پرسنل را کمیته‌های مخصوص به خود باید انجام دهند. 125 نفر کارمند و حقوق بگیر یکی از معضلات فدراسیون است ولی من ضمن اینکه این فدراسیون را چابک می‌کنم کاری خواهم کرد که یک نفر از این 125 نفر بیکار نشوند چون اصلا به خودم اجازه نمی‌دهم نان یک خانواده‌ای را قطع کنم بلکه سعی می‌کنم استقلالی به کمیته‌‌ها بدهم که هم این تعداد حفظ شوند و هم اینکه فدراسیون چابک‌تر حرکت کند. بنابراین آنها که شایعه کرده‌اند نصیرزاده اگر بیاید همه را اخراج می‌کند بدانند که مردم فریب این شایعات را نمی‌خورند و سابقه من نشان می‌دهد که من هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ معنوی همکارانم را حفظ کرده و به آنها شخصیت داده‌ام، بنابراین این همکاران خوبم در فدراسیون کشتی از این بابت آسوده خاطر باشند.

کاندیدای فدراسیون کشتی در مورد مسابقات انتخابی توضیح داد: من برای این مورد باید منطقی جواب بدهم و اینکه ضمن اعتقاد کامل به مسابقات انتخابی، آن استقلال را به کمیته فنی می‌دهم که بهترین‌ها را برای تیم ملی انتخاب کنند و چون به کمیته فنی اعتقاد و اعتماد دارم خروجی آنها برایم حجت است و اجرا می‌کنم.

نصیرزاده در ادامه گفت: هر کشتی گیر در طول سال دوبار و هر بار دوهفته می‌تواند در اوج باشد بنابراین نباید قهرمانان خود را به بهانه مسابقات انتخابی چند مرحله تخلیه کنیم به گونه‌‌ای که در المپیک نتوانند بازدهی لازم داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم تایید صلاحیت خادم، دبیر و جدیدی گفت: صادقانه جواب می‌دهم وقتی  در فینال مسابقاتی مهم اطلاع می‌دهند که رقیبت دستش شکسته یا نمی‌تواند روی تشک حاضر شود و دست تو به عنوان قهرمان بالا می‌رود شاید در آن لحظه یک خوشحالی از بابت کسب مدال راحت و بی دردسر به شما دست بدهد اما اولاً پیش وجدان خود همیشه شرمنده‌ای چون خودت که میدانی این مدال ارزش واقعی را ندارد و ثانیاً ما همه عضو یک خانواده‌ایم. شیرینی کار در این است که همه با هم دور هم باشیم و در نهایت آنچه مصلحت کشتی است توسط مجمع رقم بخورد و از یک رقابت سالم با وجود همه مدعیان نفر شایسته انتخاب شود.

فدراسیون کشتی نصیرزاده انتخابات فدراسیون کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر