کد خبر: 251118 A

با انتشار مطلبی ویژه صورت گفت؛

از این مسابقات حدود ۸۰۰۰ تماشاگر استقبال کردند و این تورنمنت با سوت کیومرثهاشمی آغاز شد و همچنین وزیر ورزش ایران نیز در سالن مسابقات حضور یافت تا از نزدیک شاهد این رقابت باشند.

سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی ویژه به بررسی بزرگترین مسابقات کشتی دنیا(رقابت های عمومی) پراخت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این گزارش آمده است: فدراسیون کشتی ایران در هفته گذشته، بزرگترین مسابقات کشتی ملی را در ورزشگاه آزادی‌تهران برگزار کرد. این مسابقات که با نام جام‌عمومی برگزار شد، با شرکت حدود ۲۱۰۰ کشتی‌گیر بر روی ۱۵ تشک انجام شد.

این مسابقات حکم انتخابی تیم ملی را نیز داشت و کشتی‌گیرانی که موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند، یک جایگاه برای خود در تیم ملی نیز کسب نمودند.

یکی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقات از طرف فدراسیون کشتی ایران، انجام درخواست اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر ایجاد رقابت‌های دوستانه و پرطرفدار بزرگ است که می‌تواند شور و اشتیاق کشتی را برای بازگشت به هسته مرکزی بازی‌های المپیک نشان دهد. شبکه تلویزیونی ایران به همراه رادیو پخش این مسابقات را پوشش دادند. همچنین اخبار شبانگاهی یک گزارش کامل از این مسابقات را به تصویر کشاند.

فدراسیون کشتی ایران همچنین درخواست کرده بود تا این رویداد در کتاب ثبت رکورد گینس به عنوان بزرگترین مسابقات کشتی جهان با حضور بیش از ۲۱۰۰ کشتی‌گیر نیز ثبت گردد.

از این مسابقات حدود ۸۰۰۰ تماشاگر استقبال کردند و این تورنمنت با سوت کیومرثهاشمی آغاز شد و همچنین وزیر ورزش ایران نیز در سالن مسابقات حضور یافت تا از نزدیک شاهد این رقابت باشند.

کشتی‌گیران ایران جهت کسب سهمیه حضور در رقابت‌های انتخابی برای مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ با هم به رقابت پرداختند. مهدی تقوی که از قهرمانان جهان و صاحب دو مدال طلا است در این مسابقات‌ کشتی گرفت که در نهایت موفق به کسب مدال طلای وزن ۷۰ کیلوگرم نیز شد.

انتخابی تیم ملی ایران بازی های المپیک تیم ملی جهان رقابت فدراسیون کشتی کسب عنوان قهرمانی کشتی مهدی تقوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر