کد خبر: 153447 A

جام‌جهانی کشتی‌آزاد - امریکا؛

قبل از حضور ما در جام‌جهانی سال گذشته در تهران، فیلم آرگو را دیده بودم و از سفر به ایران می‌ترسیدم اما وقتی به ایران رسیدیم چیز دیگری دیدیم. استقبال تماشاگران ایرانی از ما شگفت‌انگیز بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا می‌گوید اگر مسابقه دیگری در ایران باشد باز هم به این سفر خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، زیک جونز در نشست خبری پیش از شروع جام جهانی، اظهار کرد: کشتی در سراسر کالیفرنیا قدرتمند است و حالا این شانس را داریم که در ایالت کالیفرنیا و شهر لس‌آنجلس به میدان برویم. در جام‌جهانی مسابقات به صورت تیم به تیم است و نتیجه گروهی اهمیت دارد. ما نیز کشتی‌گیران مختلفی داریم و بر اساس وضعیت حریفان ترکیب تیم را انتخاب می‌کنیم.

جونز در پاسخ به اینکه با حضور تیم ایران در آمریکا، آیا حاضر هستید به این کشور سفر کنید، گفت: بدون شک اگر مسابقه دیگری باشد مانند گذشته باز هم به ایران می‌رویم. ایران یکی از قدرت‌های کشتی است که کشتی در این کشور موجی از هواداران را به همراه دارد.

در ادامه این نشست ترول دلاگنف ملی‌پوش سنگین وزن آمریکا هم گفت: ۱۰ تیم برتر جهان به اینجا آمده‌اند که در بین آنها کشتی‌گیران عنوان‌داری دیده می‌شوند. من نیز در سنگین وزن حریفان قدری دارم که باید با آنها مبارزه کنم و امیدوارم بتوانم نمایش خوبی داشته باشم.

همچنین قهرمان المپیک لندن در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز در نشست خبری حرف‌های جالبی در مورد ایران زد.

جردن باروفس در این باره گفت: قبل از حضور ما در جام‌جهانی سال گذشته در تهران، فیلم آرگو را دیده بودم و از سفر به ایران می‌ترسیدم اما وقتی به ایران رسیدیم چیز دیگری دیدیم. استقبال تماشاگران ایرانی از ما شگفت‌انگیز بود. من طوری در ایران تشویق می‌شدم که تا به حال در هیچ‌جای دنیا چنین استقبالی از من نشده بود. ایرانی‌ها بهترین واکنش را نسبت به من داشتند.

بیل بالدوین یکی دیگر از مسئولان آمریکایی مسابقات نیز اظهار کرد: در مرحله گروهی رقابت‌های حساسی برگزار می‌شود. ایران و آمریکا دو کشور قدرتمند در کشتی هستند که رویارویی آنها جالب و حساس خواهد بود و جام جهانی لس‌آنجلس به واسطه این مسابقه کانون توجهات جهانی خواهد شد. در گروه دیگر نیز روسیه و اوکراین باید با هم مصاف دهند که با توجه به تنش‌های سیاسی بین این دو کشور، مسابقه آنها می‌تواند حساسیت‌های خود را داشته باشد.

ایران ایران و آمریکا تیم ملی کشتی آزاد جام جهانی جهان رقابت روسیه کشتی آزاد لندن ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر