کد خبر: 214196 A

رییس کمیسیون اقتصادی:

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: صدای شکسته شدن تحریم‌های اقتصادی ایران به گوش می‌رسد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: صدای شکسته شدن تحریم‌های اقتصادی ایران به گوش می‌رسد.

به گزارش ایلنا از کرمان، نشست مشترک اعضایی از کمیسیون اقتصادی مجلس در قالب هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی یونان در محل پارلمان آن کشور برگزار شد.

پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان وراور مجلس در نشست مشترک کمیسیون‌های اقتصادی مجلس ایران و یونان افزود: با توجه به ظرفیت‌های زیاد دو کشور در عرصه اقتصادی وویژگیهای فرهنگی و تاریخی مشترک افزایش ارتباطات بین دو کشور به ویژه در موضوع اقتصادی می‌تواند به بهره گیری دو کشور از توانمندی‌های متقابل منجر شود.

وی گفت: تحریم‌های ظالمانه وغیر قانونی آمریکا نه تنها موجب توقف پیشرفت علم ودانش نگردیده که حتی به شکوفایی توانمندیهای علمی وفن آوری کشور منتهی شده است.

پورابراهیمی تصریح کرد: این شرایط سبب وضعیتی است که غرب نیز به ناکارآمدی تحریم‌ها اذعان دارد و لذا صدای شکسته شدن تحریم‌ها به گوش می‌رسد.

در ادامه تئودروس کاراغلورییس کمیسیون اقتصادی یونان گفت: پیشینه تاریخی دو ملت ریشه در اعماق تاریخ جهان داشته و سوابق تمدن وفرهنگ گذشته حکایت از روابط خوب مشترک دارد.

وی با اشاره به شرایط سخت سیاسی کشورش در حال حاضر، ابراز امیدواری کرد: با بهبود شرایط سیاسی شاهد افزایش همکاری‌های اقتصادی دو کشور باشیم.

رییس کمیسیون اقتصادی یونان با تاکید بر حضور اخیر خود در ایران و اطلاع از توانمندی‌ها ی بزرگ کشور ایران خاطر نشان کرد: به زودی موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران نهایی گردیده و شاهد تعاملات اقتصادی با ایران پس از تحریم هستیم.

اونگلوسدیامان توپلوس دیگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یونان و عضو حزب ائتلاف چپ نیز با ابراز تاسف از سیاست‌های کشورهای امپریالیستی درمنطقه خاورمیانه جهت تسلیم کردن ملت‌ها، اقدامات اخیر آمریکا در منطقه را محکوم کرد.

وی گفت: علی رغم تجربه تلخ ایران در سالهای اخیر در مقاومت علیه آمریکا ما از این مقاومت حمایت می‌کنیم و امید به پیشرفت روابط دو جانبه داریم وافتخار می‌کنیم که با این ملت بزرگ و نمایندگان آن ارتباط داشته باشیم

گفتنی است: سایر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس ایران و یونان به بیان یدگاه‌ها ونظرات خود پرداختند و در پایان سفیر جمهوری اسلامی ضمن تشکر ازبرگزاری این جلسه ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در آینده بسیار بهتر از امروز باشد.

.

ایران تحریم های اقتصادی تمدن جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران جهان کمیسیون اقتصادی مذاکرات هسته ای ایران نماینده مردم یونان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر