کد خبر: 199622 A

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان کرمان؛

در سال جاری ۱۸ کاروان درقالب افراد۱۳۵ نفره، ۱۱۵ نفره و ۱۶۰ نفره به حج اعزام می‌شوند.

مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان کرمان طی نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته حج و دولت و همچنین گرامیداشت روز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار داشت: در سال جاری ۱۸ کاروان درقالب افراد۱۳۵ نفره، ۱۱۵ نفره و ۱۶۰ نفره به حج اعزام می شوند.

به گزارش ایلنا از کرمان حجت الاسلام علی سازندگی افزود: روحانیونی که در خدمت این ۱۸ کاروان هستند، ۷ نفر معین و ۸ نفر معینه هستند.

وی از اعزام سه کاروان در استان سیستان و بلوچستان نیز خبر داد و افزود: کاروان‌هایی که به حج اعزام می شوند دارای ۲۴۵ یاور حاجی هستند که در طول سفر روحانی، مدیر و حاجیان را یاری می رسانند.

وی اذعان داشت: یکی دیگر از وظایف، شناسایی زائران فرهیخته از طریق مدیران و روحانیان کاروان انجام می شود که مجموعا ۴ ۳ نفر زائر فرهیخته در قالب طرح مودت شناسایی شده که طی ۴ جلسه برای آنان یک دوره آموزشی مستقل انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه قرار است یک بسته فرهنگی دراختیار زائران فرهیخته قرار گیرد، افزود: فرهیخته ها علاوه بر زبان مادری با زبان دیگری نیز آشنا هستند و در حدی که می توانند با زائران دیگر کشورها بصورت محاوره ای صحبت کنند که ما با آنها کار می کنیم تا در این راه توانمندتر شده و در رابطه با مسائل دینی با دیگر زائران اگر شبهه ای وجود دارد رفع شود.

سازندگی اذعان داشت: در مجموع ۱۲ جلسه برای تمامی کاروان ها در ایران تشکیل می شود که تمامی روحانیان، معین و معینه موظف هستند در این جلسات شرکت کنند.

وی عنوان کرد: علاوه بر آن، ۱۲ جلسه نیز بصورت همایش های متمرکز نیز برای بانوان داریم بطور مثال در شهرستان‌های سیرجان، زرند و رفسنجان این همایش های متمرکز تشکیل شده است.

استان سیستان و بلوچستان استان کرمان اصحاب رسانه ایران حضرت فاطمه دولت مقام معظم رهبری اعزام کاروان حج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر