کد خبر: 191757 A

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای کرمان

علی رغم کاهش شدید بودجه در سه ماهه نخست سال جاری ۷۵۰۰ نفر دوره معادل حدود یک میلیون نفرساعت آموزش اجرا شده است که ۸۵ درصد تعهدات به انجام رسیده است

کرمان - ایلنا: رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به روز کردن آموزش های فنی و حرفه ای گفت: امروز کارگاه ها به این نتیجه رسیده اند که باید برای رسیدن به جامعه رقابت باید اموزش ها و اطلاعات خود را به روز کنند.

به گزارش ایلنا از کرمان ملامحمدی با اشاره به ضرورت توجه به توسعه مشاغل خانگی در جامعه و اختصاص اعتبار یک ونیم میلیاردی برای مشاغل خانگی گفت: باید افراد متقاضی در سایت مشاغل خانگی ثبت نام کرده و از تسهیلات ان استفاده کنند.

رئیس اداره آموزش و پژوهش فنی و حرفه ای استان گفت: ۲۷۰ رشته برای مشاغل خانگی مطرح شده است و آموزش های ما در حوزه آزاد برگزار می شود که به افراد آموزش های به روز داده شده و در ادامه نیز به افراد واجد شرایط مجوز ایجاد می شود.

وی همچنین از آغاز المپیاد ملی مهارت از ۵شهریور سال جاری و حضور استان کرمان در ۱۷ رشته و با ۲۱شرکت کننده خبر داد.

معاون فنی آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان نیزگفت: در سال گذشته بیش از ۶۵ هزار نفر آموزش فنی و حرفه ای دیده اند که از این میان ۵۴ درصد از آنها مشغول به کار شده اند که درصد بالایی است.

شهرکی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه کار گفت: باید فرهنگ جامعه در زمینه کار و کارآفرینی عوض شود و فرهنگ کار توسعه یابد.

وی همچنین با اشاره به اجرای آموزش انرژی های خورشیدی و تراش سنگ های قیمتی در کرمان تصریح کرد: مشاغل خانگی به بیمه صنعتگران اختصاص یافته تا از انها حمایت شود.

شهرکی اظهارداشت: برای خرید محصولات تولید شده نیز کارهایی انجام شده است تا با ایجاد بازارچه هایی محصولات تولید شده در این زمینه به فروش برسد و البته کمیته امداد نیز خود محصولات تولید شده را با قیمت مناسب خریداری می کنند.

استان کرمان انرژی بودجه جامعه رقابت فرهنگ سازی فنی و حرفه ای کمیته امداد معاون آموزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر