کد خبر: 180554 A

رییس کل دادگستری استان کرمان:

در سال گذشته حدود ۳۳۰ هزار پرونده در مراجع قضائی کل استان کرمان رسیدگی شده و رسیدگی به این پرونده ها علاوه بر حجم زیاد کار، کار سخت و مشکلی است.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: اگر دستورات دینی در بین مردم توسعه داده شود و مردم از اختلافات اجتناب کنند، گرفتار این حجم کار در مراجع قضائی نخواهیم بود.

به گزارش ایلنا از کرمان؛ حجت الاسلام علی توکلی در دیدار مسوولان قضائی کرمان با نماینده ولی فقیه در استان افزود: یکی از مشکلات دادگستری، پرونده های خانواده است. اگر دستورات قرآنی در زندگی پیاده می شد، شاهد افزایش طلاق نبودیم و اگر والدین حمایت های بی مورد و بی مبنا از جوانان خود نکرده و اجازه بدهند که خودشان مشکلات را حل نمایند، مراجعات دادگستری کاهش پیدا می کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: حجم این پرونده ها موجب وارد شدن فشارهای روحی به همکاران ما می شود و همچنین فشارهای بیرونی، تصمیم گیری و توقعات مردم موجب سختی کار قضاوت شده است.

وی افزود: در مجموع ۱۴۶ هزار پرونده در شعب شورای حل اختلاف مطرح و از این تعداد ۲۹ درصد با صلح و سازش تمام شده که بیش از ۴۰ هزار پرونده است.

توکلی تصریح کرد: این ظرفیت خوبی است که علاوه بر کم کردن بار دادگستری، توانسته تنش های مردم را با صلح تمام کند و کار با ارزشی بوده و اعتماد عمومی به دستگاه قضایی تقویت شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: در زمینه اعتماد عمومی، به همکاران توصیه شده در پاسخگویی به مردم صادقانه برخورد کرده، شفاف سخن بگویند و زود تصمیم نگیرند که در مسائل کیفری وجرم ومجازات همخوانی داشته باشد و در مسائل حقوقی مدافع حقوق مردم وحکومت باشد که در این صورت اعتماد مردم به دادگستری تقویت می شود.

توکلی گفت: کرمان از استان هایی است که زمینه های ناامنی در آن فراهم است که بخشی از آن به مواد مخدر بر می‌گردد و همین مسئله یکسری اقدامات ایذایی و سرقت های مسلحانه، گروگانگیری و… به دنبال خود دارد و به همکاران توصیه شده با این مسئله در سراسر استان به شدت برخورد کنند و در صدور و اجرای حکم نیز با قاطعیت برخورد کرده اند.

استان کرمان حقوق خانواده دستگاه قضایی سرقت طلاق مشکلات مواد مخدر نماینده ولی فقیه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر