کد خبر: 890970 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه بیان کرد: با توجه به اهمیت مبارزه با علف‌های هرز و تاثیر آن بر کیفیت‌محصولات تولیدی، با پیگیری مستمر این مدیریت تاکنون در سطحی بالغ بر ۳۳هزار هکتار عملیات مبارزه با علف های هرز در مزارع گندم و جو شهرستان کرمانشاه انجام شده است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، شهرام آشتاب با بیان این مطلب افزود: وجود علف های هرز در مزارع گندم و جو باعث کاهش عملکرد و کاهش کیفیت محصول می‌شود و حتی گاهی اوقات خسارت ناشی از علف‌های هرز، از خسارت آفات و بیماری ها نیز بیشتر است و این مهم بیانگر آن است که باید مبارزه به موقع و اصولی با علف های هرز جدی گرفته شود .

آشتاب تصریح کرد: سطح زیر کشت گندم و جو شهرستان کرمانشاه در سال زراعی ۹۸-۹۹ بیش از ۲۰۵ هزار هکتار است که از این سطح  بیش از۱۱۰هزار هکتار گندم و ۹۴ هزار هکتار جو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمانی جهت کنترل علف های هرز، آن دسته از کشاورزانی که تاکنون مبارزه شیمیایی انجام نداده اند، در اسرع وقت نسبت به سمپاشی مزارع اقدام کنند .

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات همکاران مراکز ترویج و خدمات افزود: با توجه به اهمیت مبارزه با علف‌های هرز و آفت سن گندم در بهبود کیفیت محصولات کشاورزی، لازم است تمامی همکاران مراکز و مدیریت براساس برنامه شیفت بندی، ضمن حضور مستمر در روستاها، توصیه های لازم را به کشاورزان اعلام کنند .

سمپاشی سازمان جهاد کشاورزی مزارع گندم وجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر