کد خبر: 815520 A

همزمان با آغاز سال تحصیلی؛

10 مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای‌ برکت از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق زلزله‌زده‌ استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، علاوه بر یک مدرسه در روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، صبح امروز 10 مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای برکت با مجموع 160 کلاس درس در شهرستان‌های زلزله‌زده‌ ثلاث باباجانی، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب در استان کرمانشاه به شکل رسمی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

معاونت عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام این خبر، گفت: امروز ۳ مدرسه و یک مرکز فنی و حرفه‌ای در سرپل ذهاب، ۳ مدرسه در ثلاث باباجانی، ۲ مدرسه در قصرشیرین و ۲ مدرسه در شهرهای دالاهو و گیلانغرب افتتاح شد.

محمد مهجوری افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت، برای ساخت این ۱۲ مدرسه، ۲۵۸ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده است.

وی با اشاره به این موضوع که این 10 مدرسه و یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برکت و همچنین مدرسه‌ روستای سفید برگ شهرستان جوانرود، با شروع مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید، پذیرای دانش‌آموزان بودند، تصریح کرد: یکی از این مدارس در سرپل ذهاب، هفته‌ی گذشته و در جریان سفر دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان کرمانشاه افتتاح شد و مابقی نیز امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به  بهره‌برداری رسید.

معاون عمرانی و زیربنایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: امروز علاوه بر مدارس برکت، یک مرکز فنی و حرفه‌ای نیز در سرپل ذهاب افتتاح شد. برای ساخت این مرکز، بیش از ۱۰ میلیارد ریال توسط بنیاد برکت هزینه شده است. این مرکز با هدف کمک به ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جویندگان کار و توسعه‌ی اشتغال پایدار در منطقه‌ی زلزله‌زده‌ سرپل‌ذهاب در سال رونق تولید و براساس تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی مهارت‌آموزی به جوانان و و ایجاد اشتغال در مناطق محروم، توسط این بنیاد احداث شده است.

مهجوری خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخت ۲ هزار مدرسه را تا سال ۱۴۰۰ هدف‌گذاری کرده است که بیش از ۶۲ درصد از این تعداد، تکمیل و به‌بهره‌برداری رسیده است. هم‌چنین قرارداد ساخت ۸۲ درصد مدارس، تنظیم و در مرحله‌ ابلاغ یا اجرا قرار دارد.

گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت‌‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور راه‌اندازی کرده است.

حضرت امام فنی و حرفه ای مدرسه مناطق زلزله زده سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر