سرخط خبرها:
کد خبر: 365402 A

بدنبال بی‌توجهی مسئولان؛

با بی‌توجهی مسئولان، دامداران و مرغداران منطقه، حاشیه رودخانه "گاماسیاب" به گورستان لاشه طیور تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، یکی از اصلی‌ترین عوامل آلوده شدن آبهای روان و رودخانه‌های کشور را می توان پسماندهای انسانی دانست.

با این حال چندین سال است که بسیاری از دامداران و مرغداران بدون توجه به هرگونه هشداری اقدام به آلوده سازی رودخانه ها و سفره های زیرزمینی می کنند.

در روزهای گذشته نیز در کنار بیشتر رودخانه‌های استان کرمانشاه شاهد رهاسازی اجساد دام و طیور توسط دامداران بودیم که همین کار خود زمینه بیماری‌های عفونی و ویروسی بسیاری را فراهم ساخته است .

یکی از رودخانه هایی که در این بین از آسیب سوء استفاده کنندگان در امان نبوده رودخانه "گاماسیاب" است.

15

میزان رهاسازی اجساد طیور در حاشیه رودخانه گاماسیاب به میزانی است که از یک طرف حاشیه این مکان زیبا باعث گریزان شدن گردشگران شده است و اینکه آلودگی های خطرناکی در این رودخانه  در حال انتشار است که بی‌شک با شروع فصل تابستان و آغاز بیماری های واگیر باید منتظر بلایای بدتری باشیم.

عدم توجه دامداران و مرغداران به اهمیت موضوع و نیز عدم پیگری امر از سوی مسئولان بهداشتی و... خود زمینه‌های این مشکل زیست محیطی را در حاشیه رودخانه گاماسیاب بیش از پیش کرده است.

از سوی دیگر هنوز اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه هیچ برخوردی با این مخلان طبیعت نداشته و واکنشی به این عملکرد خطرآفرین دامداران و مرغداران منطقه از خود نشان نداده است.

خبرنگار: نعمت اله خیره

گورستان طیور رودخانه حاشیه گاماسیاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر