کد خبر: 224920 A

معاون درآمدهای مالیاتی مرکز استان کرمانشاه در گفتگو با ایلنا:

برای شفاف سازی مبادلات اقتصادی، افزایش درآمد‌های دولت، ایجاد عدالت و همچنین رضایتمندی فعالان اقتصادی طرح جامعی درحال اجرا است که یکی از محورهای مهم آن سیستم یکپارچهٔ مالیاتی می‌باشد این سیستم شامل ده پروژه بوده که یکی از آن‌ها کد اقتصادی است.

معاون درآمدهای مالیاتی مرکز استان کرمانشاه گفت: برای شفاف سازی مبادلات اقتصادی، افزایش درآمد‌های دولت، ایجاد عدالت و همچنین رضایتمندی فعالان اقتصادی طرح جامعی درحال اجرا است که یکی از محورهای مهم آن سیستم یکپارچهٔ مالیاتی می‌باشد این سیستم شامل ده پروژه بوده که یکی از آن‌ها کد اقتصادی است.

سعید کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در کرمانشاه اظهار داشت: همانطور که هر شخص دارای یک کد ملی است. وجود شماره اقتصادی برای اصناف و بازاریان نیز الزامی بوده که عدم دریافت آن مشکلات و محدودیت‌هایی برای فعالان اقتصادی ازجمله تمدید جواز کسب، اخذ وام از بانک‌ها، خرید از مؤسسات و فروش به شرکت‌ها ایجاد می‌کند.

معاون درآمدهای مالیاتی مرکز استان کرمانشاه بیان داشت: علاقمندان برای دریافت کد اقتصادی می‌توانند به واحدهای مالیاتی ادارات و سازمان‌ها(بصورت رایگان)، دفا‌تر پیشخوان دولت و کافی نت‌ها مراجعه نموده و از طریق سایت اداره امور مالیاتی به آدرس www. TAX. gov. ir مراحل ثبت نام را انجام دهند.

وی افزود: ثبت نام در دو مرحله بوده که مرحله نخست کمتر از ۱۰ دقیقه انجام شده و شامل اطلاعات شخصی است، پس از بررسی اطلاعات توسط سازمان امور مالیاتی درصورت صحت اطلاعات و اعتبار سنجی «نام کاربری» و «کلمه عبور» برای آنان صادر و از طریق اداره پست به درب منزل ارسال می‌شود.

معاون درآمدهای مالیاتی مرکز استان کرمانشاه بیان داشت: در مرحله بعد مجددا وارد سایت اداره امور مالیاتی شده و با وارد کردن «نام کاربری» و «کلمه عبور» سایر اطلاعات را تکمیل کنند که پس از آن کد اقتصادی صادر می‌شود.

کریمی اظهار داشت: متاسفانه برخی از فعالان اقتصادی در مرحله دوم با دیدن درخواست شماره حساب از سامانه خارج می‌شود و از دریافت کد اقتصادی انصراف می‌دهند، به این افراد اطمینان می‌دهیم هیچگونه استفاده منفی از حساب‌های بانکی نخواهد شد چرا که براساس قوانین و ضوابط کشوری حق کنترل حساب افراد را نداریم و نگران این موضوع نباشند، همچنین شماره حساب‌ها می‌بایست صرفا از بانک‌های اصلی باشند و نه مؤسسات.

وی بیان داشت: مشکل عدیده دیگر کد پستی و آدرس محل است، درصورت ناقص بودن این اطلاعات صادر شده ثبت نام انجام نمی‌گردد لذا از متقاضیان درخواست داریم در موقع ثبت نام آدرس و کد پستی مندرج در قبض تلفن ثابت و یا تأییدیه پستی صادره از سوی اداره پست را وارد کنند.

کریمی در پایان افزود: کلاس‌های توجیهی برای کافی نت‌ها در تاریخ ۵ آذرماه در سالن آمفی تئا‌تر اداره امور مالیاتی یرگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: از آنجایی که به پایان سال نزدیک می‌شویم، بتدریج سیستم‌ها بسته شده و فعالان اقتصادى برای دریافت کد متحمل هزینه هاى بسیارى می‌شوند.

گفتنی است که از مزایاى طرح جامع مالیاتى این است که افراد تمامى کارهاى مالیاتى را به شخصه انجام می‌دهند. دریافت اوراق، عدم نیاز به مأمور مالیاتى، رسیدگى به پرونده مالیاتى، ارسال معاملات فصلى، ارجاع پرونده هاى مالیاتى به مراجع ذیربط، دریافت محاسبات مالیاتى، تقسیط مالیاتى و ارزیابى عملکرد خود یک حسابدار بدون هزینه در تلفن همراه از جمله این خدمات است.

تلفن تلفن همراه درآمد دولت مشکلات حساب اقتصادی کد مالیاتی عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر