کد خبر: 174806 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه:

هم‌اکنون حدود ۷۵ درصد از اراضی استان کرمانشاه دیم بوده و محصولات ما تابع نزولات جوی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: بخش کشاورزی همواره با چالش‌هایی مواجه بوده که از آن جمله می‌توان به چالش‌های اقلیمی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، علی اشرف منصوری اظهار داشت: هم‌اکنون حدود ۷۵ درصد از اراضی استان کرمانشاه دیم بوده و محصولات ما تابع نزولات جوی است.

منصوری، نوسانات بازار شدید قیمت در بازار را از دیگر چالش‌های کشاورزان دانست و گفت: در بخش‌های تولید هزینه‌ها با قیمت فرش هم‌خوانی نداشته و کشاورز در بسیاری از موارد متضرر می‌شود.

وی افزود: عدم دسترسی به موقع کشاورزان به تسهیلات بانکی از دیگر چالش‌های پیش روی کشاورزان است.

منصوری تصریح کرد: چندین ماه است که هیچ‌گونه منابع تسهیلاتی حتی برای تامین نقدینگی واحدهای موجود در اختیار سازمان جهادکشاورزی نیست.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه، سود بانکی تسهیلات را از مهمترین مشکلات کشاورزان عنوان کرد و گفت: باید سود تسهیلات بانکی به کشاورزان زیر ۱۰ درصد باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه بانک‌ها منابع سهل‌الوصول را در اختیار کشاورز قرار نمی‌دهند و برای اعطای تسهیلات وثایق سنگینی را از کشاورز مطالبه می‌کنند.

منصوری بیان داشت: مهمترین مشکل کشاورزان و تولید کنندگان محصولات کشاورزی و هم‌چنین توسعه کشاورزی قوانین دست و پا گیر بانکی بوده و متاسفانه هیچ بانکی اراضی مشاع کشاورزان را به عنوان وثیقه قبول نمی‌کند و هرگونه پرداخت را منوط به شرایط بدهی کرده‌اند.

بخش کشاورزی تسهیلات بانکی سازمان جهاد کشاورزی استان فرش کشاورزی محصولات کشاورزی مشکلات نقدینگی کرمانشاه کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر