کد خبر: 1101906 A

استاندار کرمانشاه از افزایش ۳۰ درصدی بیماران سرپایی کرونایی در کرمانشاه و احتمال افزایش آمار بستری‌ها و مرگ و میرها در هفته‌های آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: متاسفانه موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده و برخی از استان‌های شرقی کشور گرفتار آن هستند و این روند به مرکز کشور هم سرایت کرده‌ است.

وی با اشاره به اینکه نشانه‌های آغاز پیک پنجم در استان کرمانشاه مشاهده می شود؛ در ادامه گفت: تعداد بیماران سرپایی دارای علائم بیماری کرونا در هفته گذشته در مقایسه با هفته قبل‌تر از ۳۰ درصد رشد برخوردار بوده است. 

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده آن است که احتمالا در هفته‌های آینده شاهد افزایش آمار بستری‌ها و آمرگ و میرها در کرمانشاه بر اثر ابتلا به بیماری کرونا باشیم. 

وی در ادامه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کرمانشاه را ضعیف توصیف کرد و گفت: روز ۵ شنبه در بازدید میدانی که از سطح شهر داشتم. متاسفانه بسیاری از مردم و مغازه دارها پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و تداوم این وضعیت موجب تحمیل محدودیت های جدید و هزینه های سنگین در ابعاد مختلف به استان می شود.

 

انتهای پیام/
استان کرمانشاه بیماری کرونا مرگ ومیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر