کد خبر: 749008 A

رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی و برگزاری جشنواره های تئاتر استانی گفت: جشنواره تئاتر استانی محلی برای وفاق، انسجام و همدلی باشد.

به گزارش ایلنا،جلال قلعه شاخانی در دیدار امروز خود با اعضای هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان با تاکید بر پرهیز از تکراری شدن جشنواره های فرهنگی و هنری اظهار کرد: یکی از آسیب های جشنواره های فرهنگی و هنری، تکرار شدن است که لازم است برگزارکنندگان این برنامه ها، تدابیری برای پرهیز از کلیشه ای شدن و راهکاری برای تازگی و جذابیت آن ارائه دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جشنواره تئاتر استانی را ظرفیتی برای تولید آثار هنری هنرمندان این حوزه دانست و گفت: جشنواره تئاتر استانی برآیند یک سال تلاش هنرمندان حوزه نمایش است و بایستی به همان میزان به آن توجه شود.

وی با اشاره به افزایش سرانه فضای فرهنگی استان در سال جاری، ابراز امیدواری کرد: امسال شاهد اتفاقات قابل توجهی در حوزه سخت افزاری و افزایش فضای فرهنگی در استان خواهیم بود و بهره برداری از ٥ ساختمان پلاتو در ٥ شهرستان استان ظرف چند ماه آینده از جمله این دستاوردهاست.

 در ادامه این دیدار، فاتح بادپروا رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان ، به تشریح برنامه های انجمن هنرهای نمایشی استان در سال جاری پرداخت و گفت: تئاتر استان از گذشته های دور تا به امروز در سطح کشور سرآمد و هنرمندان آن نیز نام آور بوده اند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی کردستان، زمان برگزاری این جشنواره را آبان ماه سال جاری اعلام کرد و تصریح کرد: شهرام میرزایی از هنرمندان حوزه هنرهای نمایشی استان به عنوان دبیر سی امین جشنواره تئاتر استانی معرفی و فراخوان آن نیز ظرف چند روز آینده اطلاع رسانی می شود.

بادپروا، برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، سی امین جشنواره تئاتر استانی و شانزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز را از جمله فعالیت های حوزه هنرهای نمایشی استان در سال جاری برشمرد.

 

 

 

 

 

 

تئاتر جامعه فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر