کد خبر: 748767 A

دبیر جشنواره فرهنگ و ادبیات پرژه کامیاران خبر داد:

دبیر سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات پرژه کامیاران از ارسال 381 اثر ادبی در قالب شعر و مقاله به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: سومین جشنواره ادبی پرژه در روزهای 13 و 14 اردیبهشت جاری در کامیاران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، نجم الدین جباری، اظهار کرد: فراخوان سومین جشنواره ادبیات کردی پرژه در دو بخش شعر (با موضوع آزاد) و شعر پژوهی(تعامل شعر کلاسیک و مدرن کردی و فارسی، تشریح وضعیت سبک‌ها و مکتب‌های ادبی در ادب کردی)، در سطح منطقه‌ای خواهد بود.

وی افزود: این جشنواره در بین استان های کردستان، کرمانشاه ، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی برگزار می شود  و تاکنون 381 اثر ادبی شامل 373 اثر شعر از 112 شاعر و هشت مقاله از هشت نویسنده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

جباری همچنین با اشاره به زمان برگزاری این جشنواره عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کامیاران در روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه میزبان این دوره از جشنواره پرژه با حضور شاعران و ادیبان پنج استان کشور است.

دبیر سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات پرژه کامیاران، هدف از برگزاری این جشنواره را توسعه و گسترش فرهنگ و ادبیات کردی، شناسایی شاعران و پژوهندگان حوزه شعر و شعر پژوهی مناطق کرد نشین، تشویق و حمایت از شعرا و ادبا و فرهیختگان منطقه در خلق آثاری فاخر و ارزشمند دانست .

وی در پایان  با اشاره به داوران این جشنواره، خاطرنشان کرد: هیات داوران سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات پرژه کامیاران متشکل از زبدگان فرهنگی استان و کشور از جمله دکتر جمال احمدی، دکتر جلیل آهنگر نژاد و محمد موفقی است.

آذربایجان غربی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ادبیات شعر ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر