کد خبر: 746641 A

فرماندار کامیاران خبر داد؛

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان کامیاران گفت: با توجه به بارش های چند روز اخیر و براساس برآوردها ظرف چند روزآینده سد گاوشان سرریز و حجم آب رودخانه گاورد در مسیر خروجی این سد به سه برابر وضع فعلی خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، مسعود الماسی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که به منظور ایجاد هماهنگی، اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و آمادگی برای مقابله با هرگونه خسارت و حادثه احتمالی با توجه به محتمل بودن سرریز سد گاوشان برگزارشد، اظهار کرد: به‌دلیل بارش های موثر روزهای گذشته و از طرفی سر ریز کردن سد سلیمان‌شاه واقع در بالادست سد گاوشان ، افزایش قابل توجه دبی ورودی این سد به‌رغم اتخاد تدابیر لازم و‌افزایش رها سازی از طریق دریچه تحتانی و سایر دریچه ها به میزان 60متر مکعب در ثانیه ، سرریز سد گاوشان محتمل خواهد بود.

وی اضافه کرد: به منظور پیشگیری از هرگونه خسارت و حادثه احتمالی لازم است ضمن توجه به هشدار ها و اطلاعیه های صادر شده هماهنگی بین ادارات شورای مدیریت بحران به عمل آید.

الماسی افزود : بر اساس برآوردها ظرف چند روزآینده این سد سرریز و حجم آب رودخانه گاورد در مسیر خروجی این سد به سه برابر وضع فعلی خواهد رسید.

فرماندار کامیاران تصریح کرد : با توجه به پیش بینی ها در سال گذشته ما به درستی حدود 4 ماه پیش اقدام به باز کردن دریچه های سد نمودیم و با این کار از وقوع 6 سیلاب مخرب در محدوده این سد جلوگیری شد.

وی بیان داشت: با توجه به افزایش حجم آب این مسیر درروزهای آینده از کلیه کشاورزان، باغ داران، بهره برداران و دارندگان طرحهای پرورش ماهی و سایر افراد حاشیه و مجاور رودخانه گاورود از محل سد گاوشان تا تلاقی با رودخانه قشلاق می خواهیم، با توجه به اینکه قبلا ازطرق مختلف اخطارهای متعددی توسط شرکت آب منطقه ای کردستان و اداره منابع آب شهرستان کامیاران صادر گردیده هرچه سریعتر بدون فوت وقت نسبت به انتقال تجهیزات و تأسیسات مستقر در حاشیه و بستر رودخانه اقدام نمایند تا از ورود خسارت های مالی و جانی پیش گیری به عمل آید.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان کامیاران در پایان گفت: هرچند اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته اما ادارات برق  ، جهاد کشاورزی و سایرادارات چنانچه تاسیساتی در این مسیر دارند نسبت به جمع آوری و مراقبت ازآن اقدام و با توجه به نصب تور پرک (دهانه ریز) بر روی سرریز سد توسط تعاونی صیادان جهت جلوگیری از خروج وافتادن ماهی از سرریز از مردم  عزیز هم می خواهیم تحت هیچ شرایطی به رودخانه گاورود نزدیک نشوند  تا  شاهدبروز خسارات جانی ومالی نباشیم.

 

 

کردستان سیلاب در 20 استان کشور نوروز 1398 سیل در ایران سیل نوروز شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر