کد خبر: 740135 A

ضامنی مطرح کرد:

معاون فرهنگی امور استان‌های حوزه هنری کشور گفت: پروژه دانشنامه به شکلی مکتوب مجموعه میراث معنوی و فرهنگ کردستان را برای آیندگان به یادگار خواهد گذاشت.

به گزارش ایلنا، داوود ضامنی، در آیین رونمایی از دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان در سنندج، این پروژه را تلاشی در راستای مطالعه تاریخی فرهنگ و تمدن کردستان دانست و اظهار داشت: پروژه دانشنامه به شکلی مکتوب مجموعه میراث معنوی و فرهنگ کردستان را برای آیندگان به یادگار خواهد گذاشت.

ضامنی با بیان اینکه کار فرهنگی یک امر زمانمند و جریانی پیوسته است، گفت: مسئولان استان بر این امر واقف باشند که تاثیر این پروژه شاید تا 15 سال آینده دیده شود و تامین اعتبارات برای توسعه این پروژه وابسته به کمک و یاری این مسئولان است.

وی همچنین این پروژه را یکی از پروژه های مهم فرهنگی و یکی از بخش های لازم برای توسعه استان است که باید زمینه لازم برای تولید و انتشار فراهم شود.

ضامنی در ادامه با اشاره به این موضوع که حافظه فرهنگی بخشی از تاریخ فرهنگی است، گفت: بدون توجه به تاریخ فرهنگی، درک درستی از فرهنگ نداریم.

وی، با اشاره به اینکه تاریخ فرهنگی نقطه عطفی در شناسایی و بازنمایی فرهنگ و تمدن است، تصریح کرد: انسان شناسان تلاش کردند تجربیات زیست و معناهای ذهن انسان و تاریخ تمدن را بازنمایی بکنند.

معاون فرهنگی امور استان‌های حوزه هنری کشور در پایان تصریح کرد: با توجه به محدودیتی که در چاپ فیزیکی دانشنامه وجود دارد و چاپ چندین مجلد از آن سال ها زمان نیاز دارد لذا بهره گیری از سایت های برخط بهترین گزینه برای علاقمندان در اقصی نقاط جهان است.

تمدن جهان ذهن فرهنگ و تمدن سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر