کد خبر: 739922 A

شهردار سنندج :

شهردار سنندج گفت: بر اساس قانون ارزش افزوده سهم شهرداری براساس جمعیت شهری تصویب می شودو این درصورتی است که ارزش افزوده کردستان با جمعیتی بالغ بر 6/1 میلیون نفر در حدود 80 میلیارد تومان است.

به گزارش ایلنا، حشمت‌الله صیدی در نشست خبری، با بیان این مطلب گفت: استان‌های برخوردار از منابع عمومی دولتی در ابتدای انقلاب توانستند صاحب صنایع بزرگ و شرکت های تامین کننده شده اند  و مرکز ارائه خدمات، و طبیعتا استانی چون کردستان محروم و کم برخوردار، ارزش افزوده این استان ها به جیب استان های برخوردار می ریزد.

وی ادامه داد: ارزش افزوده سال گذشته هرمزگان با جمعیتی بالغ بر 7/1 میلیون نفر حدود 341 میلیارد تومان بوده است که این رقم به نسبت به کردستان غیر قابل مقایسه است.

صیدی همچنین با اشاره به وضعیت پیش آمده موجود در کشور گفت: شرایط به وجود آمده  اثرات دوچندانی بر شهرداری به وجود آورده است.

شهردار سنندج در ادامه، صرفه جویی در مدیریت هزینه ها ، منع استخدام ها در شهرداری، تعامل با دستگاههای اجرایی در راستای به ثمر رساندن پروژه های اجرایی، موظف کردن تمام ادارات و سازمانهای در جهت پرداخت عوارض به شهرداری، عملیات اجرایی تکمیل کانال آب و فاضلاب و همچنین رفع رفع معارضات زمین های شهرداری از جمله کارها و عملکردهای اجرا شده در سال جاری بوده است.

صیدی، پروژه اتصال سنجرخان به خیابان ساحلی و بلوار توحید، بلوار 36 متری معتمد وزیری و 36 متری دگایران را از جمله پروژه های در دست اجرا دانست که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

وی همچنین شروع به کارمطالعات در رابطه با شناسایی کانی و قنات در استان را یکی از طرح های مهم در سال 97 دانست.

شهردار سنندج، با اشاره به فقر فضای سبز با وجود شرایط جغرافیایی استان قابل دفاع ندانست و خاطر نشان کرد: توسعه پارک معلم در دست پیمانکاران است

صیدی همچنین به ایجاد شهربازی پیشرفته ای در سنندج اشاره کرد و گفت: تعاملی  با سرمایه گذاران صورت گرفته است که قرار است پایان خرداد ماه فاز اول و فاز دوم آن پایان شهریورماه به اتمام برسد.

وی در ادامه به فراخوان شهرداری الکترونیکی در استان اشاره و اظهار داشت: سرمایه گذاری انجام شده بر این طرح حدود 13 میلیارد تومان است که حدود 70 درصد فرایندهای شهری به وسیله آن صورت می گیرد.

شهردار سنندج در تایید بر شهرداری الکترونیکی خاطرنشان کرد: این طرح علاوه بر سرویس دهی های زیادی که به همشهریان ارائه می دهد بلکه نوعی شفافیت کاری ایجاد می کند.

وی همچنین سازماندهی دستفروشان، خرید نردبان هیدرولیکی 27 متری و استخدام چندین آتش بار برای جلوگیری از آتش سوزی ها در پارک آبیدر رای دیگر کارهای انجام شده در خدمات شهری دانست.

صیدی در ادامه به ساخت و سازهای غیرمجاز شهری اشاره و یادآور شد: یکی از مشکلات این زمین های قولنامه ای بودن آنهاست و چون از سرمایه‌های ملی مردم است به ناچار باید تخریب شوند.

شهردار سنندج در پایان به انجام مراسم نوروزی اشاره کرد و افزود: درخواست داده‌ایم سنندج به عنوان پایتخت موسیقی ثبت یونسکو شود چرا که این استان با داشتن هنرمندانی چون کامکارها و غیره غنی از موسیقی است.

 

پایتخت شهرداری قانون موسیقی سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر