کد خبر: 735837 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان مطرح کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بر اساس دستورالعملی که توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شده است در سال 98 مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در استان کردستان ایجاد می‌شود.

به گزارش ایلنا، خالد جعفری در اولین جلسه استقرار و ساماندهی مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی، با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس این ابلاغیه کلیه مدیران بخش کشاورزی اعم از دولتی و خصوصی باید از ایجاد و توسعه این مراکز حمایت کنند.

وی استفاده از دانش و روش‌های علمی در انجام فعالیت های مراکز غیر دولتی را از اهم سیاست های این دستور العمل دانست و تصریح کرد: بر اساس این ابلاغ باید، تلاش ما در جهت واگذاری حداکثری وظایف تصدی گری وزارت جهاد کشاورزی به مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی باشد.

جعفری با تاکید بر اجرای این دستور العمل در سازمان، گفت: با توجه به دیدگاه برون سپاری ای که در سازمان حاکم است و همچنین مشخص بودن وظایف و امورات در این مراکز ، باید ضمینه ساز مشارکت بخش خصوصی در توسعه بخش کشاورزی باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: واگذاری فعالیت های دولتی در بخش کشاورزی به  بخش های غیر دولتی باید به باور و عزم جدی ما تبدیل شود و به بهترین شیوه وظایف بخش دولتی را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی تصریح کرد: با عملیاتی شدن این دستور العمل فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی در مراحل تولید محصولات کشاورزی ورود خواهند کرد و در راستای افزایش تولید و سلامت محصولات کشاورزی به واقع تاثیرگذار خواهند بود.

جعفری ایجاد اشتغال برای تحصیلکردگان بخش کشاورزی را از دیگر مزایای این دستور العمل دانست و اضافه کرد: گستردگی بخش زراعت و نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که در حوزه دامپروری استان وجود دارد بخش غیر دولتی می‌تواند در اقتصادی کردن فعالیت های کشاورزی بیش از پیش تاثیرگذار باشد.

استان کردستان جهاد کشاورزی کشاورزی محصولات کشاورزی جهادکشاورزی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر