کد خبر: 734154 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان توقعات و خواسته های مردم این استان در بخش علمی و دانشگاهی به عنوان شاخص توسعه را از وزیر علوم تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، بهمن مرادنیا در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه کردستان،اظهار کرد: به کارگیری نیروهای بومی اهل سنت در دولت تدبیر و امید، نشان از نگاه مثبت دولت است که در پیگیری‌هایی این امر محقق شد.

وی توقعات مردم کردستان از وزیر علوم را افزایش تعداد دانشگاه‌های دولتی در این استان دانست و تصریح کرد: شاخصه های توسعه هر کشور و استانی دانشگاه است و استان کردستان به دلیل هم مرز بودن با اقلیم کردستان عراق اهمیت این مراکز آموزشی و پژوهشی در این استان دوچندان می شود.

مرادنیا همچنین بازبینی در بحث بومی گزینی را دومین خواسته استان مطرح کرد و افزود: قانون بومی گزینی موجب شده افراد توانمند استان نتوانند در دانشگاه‌ها و رشته های برتر کشور ادامه تحصیل دهند و این مسئله چندین بار از طریق وزارتخانه پیگیری شده اما متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

وی به اشاره به سومین توقع و انتظار مردم استان از وزارت علوم، گفت: دانشگاه کردستان نماد مشخصی به دانشگاهی مطرح در کشور، ندارد و ما در این خصوص درخواست توجه ویژه به کردستان و ایجاد نماد مشخص استان را داریم.

چهارمین خواسته استاندار کردستان از وزارت علوم، افزایش رشته های مقطع دکتری و PHD تعدادی از رشته ها در دانشگاه کردستان شد و تاکید کرد: داشتن مقطع دکتری و PHD یکی از راه های توسعه کردستان است و قطعا دانشگاه کردستان ظرفیت و شایستگی آن را دارد.

مرادنیا در بخش دیگری از صحبت‌های خود فردین اخلاقیان رئیس پیشین دانشگاه کردستان را فردی اخلاق‌مدار، بی حاشیه، صبور و متواضع توصیف و از زحمات وی تقدیر کرد و از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر انتخاب دکتر رحمت صادقی تشکر کرد.

استان کردستان حقوق قانون کردستان عراق وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر