کد خبر: 730493 A

رئیس هیات مدیره کانون وکلای کردستان مطرح کرد:

رئیس هیات مدیره کانون وکلای کردستان گفت: تعداد پرونده‌های معاضدتی در استان بالغ بر یک‌هزار و 600 فقره و 2 هزار مشاوره رایگان به افراد نیازمند انجام شده است.

به گزارش ایلنا، محمد رئوف ادمن شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش رسانه در جامعه، اظهار کرد: وجه مشترکی بین اطلاع رسانی رسانه و وکالت وکلا وجود دارد چرا که هر دو در راستای برقراری و اجرای عدالت تلاش می‌کنند‌. 

ادمن بیان داشت: رسانه در راستای فرهنگ سازی عدالت، وظیفه دارد هر کجا خلاء در این زمینه وجود داشته باشد در پرکردن این خلاء فرهنگ غنی ای را به جامعه ارائه کند.

وی همچنین وظیفه رسانه را تاباندن نور به تاریکی های جامعه دانست و گفت: این مهم مسئولیت خطیری است که مانع انحراف جامعه می شود.

وی تصریح کرد: کانون وکلای کردستان در سال 85 تاسیس شد و این سرآغازی برای فعالیت این کانون در تربیت ۳۸۴ وکیل پایه یک دادگستری در استان  شد و این نشان می‌دهد که استان دارای پتانسیل قوی ای در امر حل و فصل مشکلات مردم دارد.

ادمن در ادامه با بیان اینکه امسال هیچگونه افزایش ظرفیت در پذیرش وکیل نداریم، گفت: در سال 97 بالغ بر 46 وکیل جذب کانون وکلا شده اند که از این تعداد 32 نفر با سهمیه آزاد و 14 نفر هم از سهمیه ایثارگران پذیرش شده اند.

رئیس هیات مدیره کانون وکلا نیز در ادامه تعداد پرونده های معاضدتی در امر حقوقی و تسخیری در امر کیفری را یک‌هزار و 600 فقره برشمرد و تصریح کرد: همچنین نزدیک به دو هزار مشاوره مجانی در سال ۹۷ به عزیزان نیازمند این مرزو بوم داده شده است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود استقلال کانون وکلا را نقطه عطفی در پیشبرد پرونده ها دانست و گفت: وکیل باید آزاد باشد تا بتواند آزادانه از موکل خود دفاع کند و همچنین بتواند وکالت هر فرد ی با هر مسلک و مرام را قبول کند.

ادمن با اشاره بر نظارت کانون وکلا بر کار وکلا اذعان کرد: کانون های وکلا از اهرم هایی نظارتی مانند دادسرا و دادگاه انتظامی کانون وکلا در رابطه با شکایت شکات وجود دارد و هر کس شکایتی از وکلا دارد بر اساس پروسه ای شکایت خود را به سرانجام برساند.

رئیس هیات مدیره کانون وکلای کردستان در پایان از رسانه های استان خواست هرجا فردی نیازمند وکالت تسخیر و معاضدتی وجود داشته باشد به کانون معرفی شود.

گفتنی است کانون وکلا در اسفند ماه سال 1331 مستقل شد.

استقلال دادسرا رسانه فرهنگ سازی مشکلات مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر