کد خبر: 710134 A

استاندار کردستان گفت: سرمایه‌گذراران عراقی آماده حضور و سرمایه ‌گذاری در استان هستند پس زمینه های لازم برای استفاده از این پتانسل فراهم شود.

به گزارش ایلنا، بهمن مرادنیا در نشست گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان که به میزبانی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی سنندج صورت گرفت، اظهار داشت: برگزاری جلسات صورت گرفته برای از میان برداشتن مشکلات پیش روی فعالین اقتصادی بخش خصوصی در راستای تقویت اقتصادی استان ضروری است.

وی افزود: مصوبات جلسات مورد نظر باید در راستای بررسی وضعیت موجود در رفع موانع و نارسایی های پیش روی این فعالین، زمینه آسودگی فعالین اقتصادی  بخش خصوصی در انجام دادو وستد در مبادی مرزی را فراهم کند.

مرادنیا تصریح کرد: برای حل مشکلات باید اولویت بندی انجام گیرد و راهکارهای مورد نیاز برای حل و فصل کردن آنها را ارائه دهیم و اگر این چنین نباشد خروجی جلسات انجام گرفته ارزشی نخواهد داشت.

استاندار کردستان درادامه به نتایج سفر اخیر خود به استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق اشاره و اظهار کرد: در این سفر نشست های متعددی با حضور نمایندگان اقتصادی استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق برگزار شد و موافق های همکاری بین طرفین مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا در آینده نزدیک در سنندج میزبان هیاتی از عراق خواهیم بود.

مرادنیا همچنین بر تقویت ارتباط با سرمایه‌گذاران اقلیم کردستان عراق تاکید کرد و گفت: سرمایه گذراران عراقی آماده حضور و سرمایه گذاری در استان هستند.پس لازم است این ارتباط با سرمایه‌گذاران عراقی را تقویت کنید تا از پتانسیل سرمایه‌گذاران اقلیم در استان استفاده کنیم.

وی همچنین بر لزوم ساماندهی وضعیت مدیریت پایانه مرزی باشماق مریوان تاکید کرد و گفت: درحال حاضر برخی نارسایی ها در این پایانه را مشاهده می کنیم و لازم است در این زمینه گمرک برای تسهیل در امر واردات و صادرات در مرز تلاش کند.

استاندار کردستان در ادامه خطاب به مدیران گمرک استان بیان داشت: یکی از رسالت قانونی گمرک در مرز تسهیل تجارت در مرز باشماق است و عدم حل نشدن مشکلات در این زمینه یک نوع ضعف برای گمرک قلمداد می شود.

مرادنیا همچنین به وضعیت پرونده فعالیت شرکت خصوصی پارسیان در مرز باشماق مریوان اشاره کرد وگفت: متاسفانه در سالیان اخیر فعالیت غیر قانونی این شرکت در این مرز موجب بروز مشکلات فراوانی برای ساماندهی این پایانه مرزی شده که با رایزنی های به عمل آمده از طریق قانونی و مراجع قضایی در حال رسیدگی به پرونده و احقاق حقوق قانونی دولت و مردم در این زمینه هستیم.

استاندار کردستان در پایان خواستار حضور بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استان و نیز ایجاد و تاسیس زیر‌ساخت‌ها و انبارهای مورد نیاز فعالان استان در مرز باشماق مریوان بر طبق دستورالعمل های موجود در مدیریت ساماندهی در این پایانه مرزی شد.

 

حقوق سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر