کد خبر: 706520 A

معاون استاندار کردستان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فعالیت احزاب موجب تحرک و توسعه سیاسی و افزایش مطالبه گری و در نهایت توسعه استان می شوند.

به گزارش ایلنا،حسین خوش اقبال در اختتامیه جلسه تخصصی کمیته استانی استانداران ادواری کردستان،اظهار کرد: وجود امنیت بالا در استان ماحصل تلاش های انجام گرفته در زدودن ذهنیت های منفی گذشته در مورد کردستان است.

وی بیان داشت: راه توسعه از تحزب می گذرد و نیروهای فعال در شوراهای مرکزی احزاب موجب تحرک و توسعه سیاسی و افزایش مطالبه گری و در نهایت توسعه استان می شوند.

خوش اقبال در ادامه ازتشکیل خانه احزاب استان در آینده خبر داد و افزود: در ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۲ حزب در استان فعال بود که این تعداد هم اکنون به ۳۲ عنوان حزبی ارتقاء یافته که ۷ مورد آن مربوط به بانوان با گرایش های مختلف است.

وی برگزاری جشن های نوروز ۹۷ در مناطق مختلف استان را نشان از رویکرد جدید دولت در کردستان دانست و گفت: ایجاد گردشگری ارزان قیمت، توسعه اقامتگاه های بوم گردی و سنتی و در کنار آن ارائه صنایع دستی و آشنایی با فرهنگ استان باعث رشد ۴۷ درصدی حضور گردشگران در استان شده است.

معاون سیاسی استاندار کردستان در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر نقش شوراهای اسلامی شهر و روستا و تقویت اعمال اراده برای اداره امور، یادآور شد: میزان مشارکت بالاتر باعث تسهیل در روند توسعه توسعه می شود.

خوش قبال در ادامه به وضعیت اعتیاد در استان، اشاره کرد و گفت : کردستان، در مقایسه با سطح ملی، استان سفید محسوب می شود اما با این وجود آمارهای امروز در مقایسه با گذشته، برای کردستان نگران کننده است.

وی تصریح کرد: رویکرد اصلی ما در امر پیشگیری از اعتیاد، فرهنگ محور و مبتنی بر فرهنگ سازی است و در این راستا افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی می تواند به روند مبارزه با مواد مخدر شتاب بخشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه مرز و ارتقاء معیشت مرزنشینان نیز از شناسایی ۲۴ هزار خانوار ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز به منظور صدور کارت الکترونیک مرزنشینان خبر داد و گفت: آمار ۱۸ هزار خانوار ساکن نوار مرزی نیز احصاء شده که با توجه به فرآیند تعریف شده، ۱۵ درصد از قیمت صادرات ۵/۵ میلیون لیتر نفت گاز، به حساب آنان واریز می شود.

 

 

 

دولت رشد گاز مبارزه با مواد مخدر فعالیت احزاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر