کد خبر: 704255 A

جلسه مشترک پژوهشگران حوزه فولکلورشناسی در راستای هماهنگ کردن روش شناسی گردآوری افسانه‌های عامیانه کردستان در پژوهشکده دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه کردستان، جلسه مشترک پژوهشگران حوزه فولکلورشناسی به منظور یکدست سازی روش شناسی گردآوری افسانه‌های عامیانه کردستان با حضور رئیس پژوهشکده کردستان شناسی در تالار گوران برگزار شد.

در این جلسه نجم الدین جباری، ضمن اشاره به پروژه تعریف شده در پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان با عنوان گردآوری افسانه‌های عامیانه کردستان، اظهار کرد: این پروژه تابستان آغاز شد و تاکنون شهرستان‌های مریوان و سروآباد به اتمام رسیده است.

وی افزود: برای انجام این پروژه در سنندج نیز رایزنی‌های لازم با شورای شهر سنندج صورت گرفته و در صورت موافقت، با جمع آوری تیم‌ها، پروژه نیز کار خود را آغاز می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد این پروژه تا پایان تابستان به اتمام برسد و گفت: برخی مناطق نظیر سقز و دیواندره اگر به زودی فعال نشود، مرگ و از دست دادن افراد آشنا به فولکلور مناطق ممکن است خسارت زیادی وارد کند.

جباری از کسانی که در انجام این پروژه سهیم هستند خواست تا از آخرین متد انجام تحقیق و گردآوری استفاده کنند و همچنین خواستار تعریف یک پروژه جهت جمع آوری اسامی روستاها و مناطق مختلف هر روستا توسط پژوهشکده کردستان شناسی شد.

در ادامه نیز هیرش شیرزاد مسئول پروژه چگونگی انجام و پیشرفت کار صورت گرفته تا کنون را تشریح کرد و خواستار تشکیل کارگروه فولکلور در پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان شد.

در پایان نیز بهروز چمن آرا، رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان نیز ضمن بیان برخی تذکرات جهت پیشرفت هرچه بهتر پروژه، آمادگی خود را جهت انجام هرگونه همکاری با پروژه اعلام کرد و گفت: پژوهشکده کردستان شناسی در راستای اهداف خود سعی بر تخصصی کردن فعالیت‌ها و انجام رسالت‌های اصلی خود دارد.

 

 

 

روابط عمومی شورای شهر مرگ سنندج روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر