کد خبر: 647690 A

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کردستان مطرح کرد:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان به مشکلات و مسائل گریبانگیر بخش خصوصی در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: کمبود پروازهای استان، ضعف زیرساخت ها و نبود بخش خصوصی قدرتمند از معضلات این حوزه است.

به گزارش ایلنا، سیدمحسن علوی در نشست هم اندیشی فعالان حوزه گردشگری استان به مشکلات و مسائل گریبانگیر بخش خصوصی در این حوزه اشاره کرد و گفت: کمبود پروازهای استان، ضعف زیرساخت‌ها و نبود بخش خصوصی قدرتمند از معضلات این حوزه است.

وی با بیان اینکه صنعت هتل‌داری در کردستان باید از شرایط فعلی به شرایط مطلوب و مورد قبول برسد، بر اهتمام ویژه اداره کل میراث فرهنگی برای حمایت از واحدهای اقامتی خبر داد.

علوی نبود شهرداری های قوی در کردستان را نیز از دیگر دلایل توسعه نیافتگی صنعت گردشگری در استان عنوان کرد و افزود: توسعه بسیاری از زیرساخت ها نیازمند اعتبارات قابل توجهی است که با همراهی و همکاری دولت و بخش خصوصی میسر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان تدوین تقویم فرهنگی را از دیگر برنامه های اداره کل برای انسجام این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت: استان کردستان از فرهنگی غنی سرشار است و بهترین فرصت برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به شمار می آید.

بخش خصوصی صنایع دستی و گردشگری گردشگری گردشگری استان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر