کد خبر: 646292 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایجاد صنایع فولاد به دنبال خود توسعه صنایع پایین دستی را نیز به دنبال خواهد داشت، گفت: با ایجاد زنجیره فولاد کردستان وارد کلونی تولیدکنندگان فولاد کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در شصت و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان اینکه مردم در سال ۹۲ با رای به دولت تدبیر و امید از عقلانیت و نظام حمایت کردند، گفت: معتقدم که جامعه اقلیت کشور و بخصوص کردستان تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کردند.

وی اظهار داشت: دولت خود را بدهکار مردم کردستان می‌داند که با رای سرنوشت ساز خود سرنوشت انتخابات را عوض کردند.

شریعتمداری ادامه داد: اگر نتوانیم برای مردم کاری انجام دهیم انصاف ایجاب می‌کند در برابر مردمی که با سختی زندگی می‌کنند و تمام قد حامی نظام هستند، سر تعظیم فرو بیاوریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طرح زنجیره فولاد را تا رسیدن به سر منزل مقصود دنبال خواهم کرد، افزود: صنعت در کنار کشاورزی دو محور عمده کردستان برای توسعه به شمار می‌روند.

شریعتمداری اضافه کرد: ایجاد صنایع فولاد به دنبال خود توسعه و رونق صنایع پایین دستی را نیز به دنبال خواهد داشت و کردستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی اجرایی شدن طرح تولید زنجیره فولاد را باعث ورود کردستان به کلونی تولیدکنندگان فولاد کشور دانست.

شریعتمداری تامین پلی‌اتیلن سبک از پتروشیمی کردستان برای صنایع پایین دستی را خواستار شد و گفت: پتروشیمی کردستان در وهله نخست بایستی نیازهای استان را پشتیبانی کند تا واحدهای صنعتی استان از آن منتفع شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نیازهای فوری و اولویت‌دار کشور تولید و تنظیم بازار است، افزود: برای جلوگیری از هر نوع تکانه احتمالی با گرانفروشی که امنیت روانی جامع را به مخاطره بندازد برخورد می‌شود.

 شریعتمداری در بخش دیگری از صحبت های خود وجود مرز را یک پتانسیل برای توسعه استان دانست و گفت: لیست کالاهای قابل ورود از بازارچه‌های مرزی را بازنگری خواهیم کرد تا با ورود آن کالاها مناطق مرزی از رونق و تکاپوی بیشتری برخوردار شوند.

وی خواستار ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایدرو و ایمیدرو در خصوص سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی استان شد.

جامعه دولت صنعت معدن و تجارت فولاد وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر