کد خبر: 613574 A

مدیرکل کمیته امداد کردستان مطرح کرد:

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: ایجاد اشتغال برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه و رساندن این خانوارها به توانمندی و استقلال اقتصادی از برنامه‌های اصلی کمیته امداد است.

به گزارش ایلنا، محمد رسول شیخی زاده با بیان اینکه این نهاد بر اساس بررسی سامانه رصد اشتغال و از نظر ثبت اطلاعات اشتغال ایجادی در سامانه مذکور در سال ۹۶ در بین دستگاه‌های اجرایی این استان رتبه نخست را کسب کرد، گفت: دو هزار و ۵۴۱ مورد از طرح‌های شغلی ایجادشده سال ۹۶ کمیته امداد استان کردستان در این سامانه ثبت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان کردستان سال گذشته برای سه هزار و ۷۵۰ مددجو شغل ایجاد کرد، افزود: ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این تعداد اشتغال ایجادشده پرداخت‌شده است.

شیخی زاده گفت: هزار و ۲۰۰ مورد از تسهیلات پرداخت‌شده در جهت توسعه طرح‌های اشتغال ایجادی بوده است که در سامانه رصد اشتغال ثبت‌نشده است.

 وی ادامه داد: ایجاد اشتغال برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه و در نهایت رساندن این خانوارها به توانمندی و استقلال اقتصادی از برنامه‌های اصلی کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان افزود: نظارت بر طرح‌های اشتغال ایجادشده از دیگر برنامه‌های اصلی این نهاد است که توسط کارشناسان حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بعد از پرداخت تسهیلات و با هدف کمک به توسعه و پایداری شغل‌های اجراشده صورت می‌گیرد.

استان کردستان استقلال ایجاد اشتغال جامعه کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر