کد خبر: 600328 A

هادی حسینی مطرح کرد:

معاون‌حقوقی امورمجلس و استان‌های وزارت ارشاد برقراری ارتباط با اقلیم کردستان عراق را در توسعه تبادلات فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی مفید به فایده تلقی کرد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، هادی‌حسینی روز یکشنبه در آیین افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در سنندج، با اشاره به علم‌اندوزی و دانش‌اندوزی از طریق کتاب‌خوانی اظهار داشت: دانش‌اندوزی از این طریق یکی از راه‌های مؤثر در این مسیر است و شروع کشف بشر در موضوع کتابت از خط آغاز شده است و یکی از روش‌های مهم در آموزش است.

وی دستیابی به سعادت را در گرو مطالعه کتاب دانست و گفت: چنانچه خوانش کتاب از دوران طفولیت آغاز شود، توفیقات روز افزونی در حیات بشر حاصل می شود.

حسینی عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه در راستای تفاهم نامه های فرهنگی صورت گرفته با مسئولان وزارت فرهنگ حکومت اقلیم کردستان عراق و جهت تعامل و همکاری بیشتر کردستان ایران با اقلیم کردستان عراق است.

معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت ارشاد افزود: کردستان ایران و کردستان عراق دارای مشترکات زیادی در زمینه های مختلفی هستند که مشترکات فرهنگی و نزدیک به هم، نمونه این مهم است که توجه به توسعه و ارتقاء آن ضروریست.

حسینی برقراری ارتباط با اقلیم کردستان عراق را در توسعه تبادلات فرهنگی بویژه کتاب و کتابخوانی مفید به فایده تلقی کرد و گفت: از این جهت با بهره گیری از ظرفیت و مشترکات فرهنگی و قومی دو طرف می توان به اهداف متعالی در این حوزه نائل شویم.

وی در پایان نقش کردستان را در پاسداری از تمامیت ارضی مهم برشمرد و گفت: مردم این دیار همواره بواسطه مرزبانی و مجاهدت های فراوان موجب سربلندی کشور در برابر هجوم دشمن شده است.

ایران و عراق کردستان عراق معاون وزارت ارشاد وزارت فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر