کد خبر: 592283 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان مطرح کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاظر نیاز اساسی بخش کشاورزی استان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی است.

به گزارش ایلنا، خالد جعفری در مراسم افتتاح اولین و بزرگترین واحد فرآوری سبزیجات در استان کردستان، افزود: ایجاد اشتغال، تامین سلامت غذایی با بهره وری محصولات کشاورزی باید از اولویت‌های توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در استان باشد.

وی اظهار داشت: ایجاد اطمینان خاطر برای مردم در راستای بهرمندی از سلامت غذایی محصولات کشاورزی به عنوان یک اولویت در حوزه صنایع غذایی مد نظر است.

جعفری با بیان اینکه سلامت غذایی برای مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: باید در بخش کشاورزی علاوه بر تولیدِ با کیفیت محصولات کشاورزی، با ایجاد صنایع فرآوری، اطمینان از سلامت محصول برای مصرف کننده ایجاد شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این واحد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان که ۵۰۰ میلیون تومان آن از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آورده شخصی ایجاد و راه اندازی شده است. 

لازم به ذکر است؛ واحد فرآوری سبزیجات"برسان نوبرچین کابان" با بهرمندی از دستگاهای پیشرفته، پاک نمودن  و شستشو و همچنین نظارت بهداشتی بر پخت و بسته بندی سبزیجات،  زمینه اشتغال 16 نفر به طور مستقیم و بیش از 30 نفر به صورت فصلی را فراهم کرده است.

بخش کشاورزی بهره وری جهاد کشاورزی کشاورزی صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر