کد خبر: 591813 A

استاندار کردستان مطرح کرد:

استاندار کردستان گفت: اجرایی کردن برنامه های ملی بازآفرینی و نوسازی شهری، می‌تواند منشاء و سرآغاز تحولی گسترده در ارتقای کیفیت زندگی مردم باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهمن مرادنیا روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی و نوسازی شهری در سنندج، با اشاره به اینکه ۳ هزار و۳۰۰ هکتار بافت ناکارآمد و فرسوده در استان وجود دارد، گفت: بالغ بر ۴۷۰ هزار نفر در این بافت ها سکونت دارند که نسبت مساحت بافت ناکارآمد به مساحت استان نیز ۲۵ درصد برآورد شده است.

وی اظهار داشت: نکته قابل تامل این است که نسبت جمعیت ساکن در بافت های فرسوده به جمعیت شهری استان ۵۱ درصد تعیین شده است.

مرادنیا عنوان کرد: با عنایت به برگزاری جلسه های متعدد در شهرستان ها نیز پروژه های متعددی در استان طراحی و اجرا می شود که می تواند منشاء و سرآغاز تحولی گسترده در ارتقای کیفیت زندگی مردم باشد.

استاندار کردستان با بیان اینکه پنج شهر سنندج، سقز، مریوان، بیجار و قروه در قالب بازآفرینی بافت فرسوده شناسایی شدند، گفت: در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده ۵۰ هکتار اراضی دولتی بافت‌های فرسوده استان جهت تولید ۶ هزار واحد مسکونی شناسایی شده است.

مرادنیا اظهار کرد: برای شروع طرح بازآفرینی ۵ هزار متر مربع در بافت ناکارآمد محله غفور سنندج برای احداث ۲۰۰ واحد مسکونی لحاظ شده است.

گفتنی است، طرح بازآفرینی شهری در کردستان همزمان با ۱۰ استان کشور با حضور رئیس جمهور آغاز شد.

استان کشور دولت رئیس جمهور سنندج سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر