کد خبر: 588163 A

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خبر داد؛

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: امسال چهار هزار و ۷۸۱ فقره پرونده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ۱۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا میرزایی شامگاه دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: راهبرد فرهنگی برای پیشگیری از پدیده قاچاق بیش‌تر از اقدام مقابله‌ای نتیجه بر خواهد بود و تحقق این مهم نیز مستلزم بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد و متولی است.

وی با بیان اینکه تمام اهتمام دولت بر جلوگیری از کالاهای ممنوعه و سلامت محور است، گفت: در این راستا اعزام اکیپ‌های بازرسی در میادین برای ممانعت از توزیع کالاهای فاقد استاندارد به جد در دستور کار دستگاه های مرجع است.

میرزایی به آمار کشفیات قاچاق کالا طی ده ماه امسال پرداخت و اظهار داشت: تعداد کل پرونده متشکله حدود چهار هزار و ۷۸۱ فقره و متهمین دستگیر شده با ۲ هزار و ۶۲۸ نفر به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال پیش۱۹ و ۲۹ درصد کاهش را تجربه کرده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان ادامه داد: در این مدت ۵۰ میلیون و ۸۴۸ هزار نخ سیگار، ۵ میلیون و ۱۸۱ هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۹۹۶ قلم دارو و ۳۲ هزار و ۳۲۶ دستگاه موبایل کشف و ضبط شد.

میرزایی با بیان تعداد ۵۳ باند متلاشی شده در این بازه زمانی، گفت: ۳۷ کیلو گرم طلای خارجی قاچاق توسط مرزبانی و اداره کل اطلاعات استان به مبلغ ۵۵ میلیارد ریال کشف و مقدار ۴۱۱ هزار دلار به ارزش هفده میلیارد ریال توسط اداره اطلاعات کشف و ضبط شده است.

وی خاطر نشان کرد: ۳۸ هزار و ۶۹۰ کیلو گرم برنج و ۸ هزار و ۹۲۰ کیلوگرم چای و نیز ۴۵ هزار و ۹۷۰ متر پارچه طی این مدت در استان کشف شده است.

میرزایی همچنین عنوان کرد:در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۲ هزار و ۶۵۰ دستگاه لوازم صوتی و تصویری در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش ۶۳ درصد کاهش یافته است.

 

 

دارو دولت قاچاق کالا و ارز مبارزه با قاچاق کالا و ارز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر