کد خبر: 577296 A

نماینده ولی‌فقیه در کردستان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با حضور در جمع کارکنان کمیته امداد این استان به بیان راهکارهایی جهت کمک به نیازمندان جامعه پرداخت.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله حسینی شاهرودی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در این جلسه بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادی که امام راحل با هدف کمک به نیازمندان تأسیس کرد کمیته امداد بود که مخاطبان آن اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه هستند و با مراجعه به این نهاد از خدمات مختلف آن بهره‌مند می‌شوند.

وی ضمن بیان اینکه خدمت و رسیدگی به محرومان جامعه جزو وظایف نظام اسلامی است، افزود: این در حالی است که نظام لیبرالی و سرمایه‌داری به دنبال تولید ثروت و تقویت خود است و نیازمندان در نظام سرمایه‌داری جایگاهی ندارند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی، فریضه زکات را یکی از برنامه‌های اسلام برای کمک به نیازمندان بیان کرد و گفت: خداوند سهم فقرا را در زکات قرار داده است که به‌وسیله آن فاصله طبقاتی جامعه کاهش می‌یابد و وابستگی به دنیا را کم می‌کند و درنهایت منجر به رشد و تعالی انسان می‌شود.

وی استفاده از ظرفیت تسهیلات را یکی از راه‌های اشتغال‌زایی واقعی در جامعه عنوان کرد و گفت: بهره‌گیری از تسهیلات اشتغال در جهت ایجاد مشاغل خرد و خانگی، صنایع‌دستی و کشاورزی یکی از ظرفیت‌های این استان است که باید موردتوجه قرار گیرد و درنهایت باید به توانمندی و استقلال اقتصادی نیازمندان جامعه منجر شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بحث توزیع یارانه‌ها اعلام کرد: یارانه‌ها باید بر اساس سطح نیازمندی مردم توزیع شود و به اقشار محروم و نیازمند جامعه مبلغ بیشتری تعلق گیرد و باید نگاه به سمت خدمت و کمک به اقشار ضعیف جامعه باشد تا با این کار بخشی از آلام و مشکلات آنها رفع شود.

وی با اشاره به اینکه خدمت به بندگان خدا و نیازمندان جامعه وسیله‌ای برای قرب الهی است، افزود: این کار نیازمند مدیریت، کار و جهاد اقتصا دی است و در کنار رفع نیازهای مادی محرومان باید به بحث فرهنگی و جنبه‌های مختلف زندگی این قشر از جامعه نیز توجه شود.

در ادامه جلسه محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: هشت میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی از طریق صندوق امداد ولایت این نهاد در ۹ ماهه نخست امسال به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان پرداخت‌شده است و این بخش کوچکی از خدمات این نهاد است.

وی در ادامه کمک به ایجاد اشتغال پایدار، کمک به ازدواج جوانان نیازمند، تأمین مسکن، درمان، تحصیل و کمک به معیشت مددجویان را از دیگر سرفصل‌های مهم خدمت کمیته امداد عنوان کرد.

استان کردستان جامعه کمیته امداد ولی فقیه یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر