کد خبر: 556310 A

به دستور مراجع قضایی صورت گرفت؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه گفت: از ابتدای سال جاری 7 مورد خانه کارگری و 10 مورد بنا (خانه باغ) که به صورت غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان احداث شده بود، تخریب شده است.

به گزارش ایلنا، کریم شریفی با بیان این مطلب افزود: تخریب این واحدها با دستور مراجع قضایی و در اجرای مصوبات شورای حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان بانه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در مراحل شروع به کار این نوع ساخت و سازها، به مالکان تذکر شفاهی و اخطار کتبی داده شده است، اما بدون توجه به این اخطارها اقدام به ساخت بنا کرده اند.

شریفی با اشاره به فرآیند بررسی و احکام این نوع جرایم و تخلفات گفت: علاوه بر قلع و قمع این گونه بناها، متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند و بر اساس قانون، برای بار اول به جزای نقدی از 1 تا 3 برابر قیمت زمین و در صورت تکرار به زندان نیز محکوم خواهند شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه تصریح کرد: در تازه ترین اقدام در زمینه اجرای تصمیمات شورای حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان بانه، در یک هفته اخیر 2 واحد احداث شده شامل یک واحد به مساحت 200 متر مربع در مرحله سفت کاری و یک مورد دیگر هم به متراژ 80 متر مربع در مرحله اتمام ساختمان، به همت دستگاه قضایی و با حضور نیروی انتظامی تخریب شده است.

جهاد کشاورزی زمین ساخت و ساز قانون کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر