کد خبر: 528763 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان مطرح کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاضر کردستان بزرگترین صنعت مرغداری را در کشور دارد.

به گزارش ایلنا، کریم ذوالفقاری در حاشیه مراسم افتتاح مرغداری 33 هزار قطعه ای شهرستان سقز که به مناسبت هفته دولت صورت گرفت افزود: در حال حاظر 730 واحد مرغداری فعال گوشتی در استان داریم که 14 میلیون و 500 هزار قطعه در هر دوره و 58 میلیون قطعه در سال جوجه ریزی می کنند.  

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید گوشت مرغ در کرستان  105 هزار تن است خاطر نشان کرد: به علت برنامه ریزی تولید و تنظیم بازار  میزان تولید گوشت مرغ را در حد 70 هزار تن محدود کرده ایم. 

ذوالفقاری اضافه کرد: میزان تولید گوشت مرغ در سال 95 حدود 70 هزار تن بوده که این میزان در سال 96 به  75 هزارتن خواهد رسید. 

رییس سازمان جهاد کشاوزی کردستان بیان کرد: صنعت مرغداری استان با جدید ترین و به روز ترین تجهیزات روز دنیا مرغ تولید می کند و هیچ سیستم تولیدی جدیدی در دنیا وجود ندارد که وارد مرغداری های استان نشده باشد. 

ذوالفقاری گفت: با توجه به کیفیت بسیار عالی مرغ تولیدی استان و به نوعی برند بودن آن، قیمت مرغ تولیدی در کردستان نسبت به استان های همجوار  کمی بیشتر است .

وی با بیان اینکه حدود 10 استان از مرغ تولیدی استان استفاده می کنند افزود: صنعت مرغ داری در استان کردستان صنعت پویایی است که در حال حاظر حدود 13 واحد مرغ تخم گذار و 13 واحد مرغ مادر در استان  فعالیت می کنند. /

 

استان کردستان تنظیم بازار جهاد کشاورزی صنعت گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر