کد خبر: 479744 A

قائم مقام کمیته امداد کشور:

قائم مقام کمیته امداد کشور گفت: ظرفیت خیر الاحسان در کردستان به اندازه ای بالاست که در بعضی شاخص ها در کشور رتبه اول را دارد و از این جهات منحصر بفرد است.

به گزارش ایلنا، سید امیرمنصور برقعی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید کمیته امداد استان کردستان افزود: بانکهای عامل برای رشد استان و ایجاد اشتغال باید در ارائه تسهیلات سختگیری نکنند تا شاهد ایجاد اشتغال در سطح استان کردستان باشیم.

وی اظهار داشت: طرح‌های ایجاد اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) نتایج مثبتی به دنبال داشته و یکی از سیاست‌های کمیته امداد حمایت از ارائه تسهیلات برای طرح‌های اشتغال است و از این نظر این مجموعه بالاترین دستگاه ایجاد ظرفیت اشتغال در کشور است.

برقعی بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در رابطه با ایجاد اشتغال حتی بیشتر از وزارتخانه‌های تابعه دولت اقدام کرده و بالاترین کمک را به دولت در حوزه اشتغالزایی داشته است  و باید گره‌گشایی‌ها در این رابطه انجام شود.

وی بیان کرد: برای اینکه این تسهیلات حمایتی جذب شود باید هماهنگی بین نهادهای مختلف به ویژه بانکها وجود داشته باشد چرا که نبود اشتغال و نیز نبود درآمد باعث ایجاد رکود اقتصادی در منطقه می‌شود که باید تمام تلاش خود را بری ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای مردم به ویژه مددجویان انجام دهیم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور ابراز داشت: خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از برنامه‌های این مجموعه در سطح کشور است که یکی از سیاستهای کمیته امداد کاهش خانوارهای مددجویان به روش ایجاد خودکفایی است که اگر اقدامات اولیه برای این اقدام انجام شود و به نوعی چرخ حرکت آنها را استارت بزنیم به طور یقین زندگی آنها سمت و سو گرفته و با بهبود وضعیت مالی مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه اقشاری که به لحاظ اقتصادی‌ضعیف و در درجات پایین جامعه زندگی می‌کنند سرمایه‌های اصلی نظام هستند، گفت: این اقشار به لحاظ روحی، حضوری و حیات در حماسه های نظام در جایگاه والایی قرار دارند و نوع نگاه را می بایست تغییر داد.

برقعی عنوان کرد: امداد یک نهاد انقلابی است و امداد روند مردمی شدن را توسعه و تقویت می کند.

وی گفت: ظرفیت خیر الاحسان در کردستان به اندازه ای بالاست که در بعضی شاخص ها در کشور رتبه اول را دارد و از این جهات منحصر به فرد است.

قائم‌مقام کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد: فقر گره ایی است بین اقتصاد و مسئله اجتماعی لذا باید در راستای کاهش آثار و پیامد این امر همگان همسو و همدل تلاش کنند.

دولت شاخص کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر