کد خبر: 462193 A

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: دو هزار و ۹۶۰ طلاق از ابتدای امسال به ثبت رسیده که بیشترین آمار ثبت طلاق در استان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با ثبت ۸۸۵ رویداد بوده است.

به گزارش ایلنا، جمال ارشدی با بیان این مطلب افزود: طبق آمارهای موجود از سال ۹۱ تا ۹۴ آمار ازدواج در استان کردستان کاهش یافته بود.

وی افزود: در ۹ ماه اول امسال ۱۲ هزار و ۴۶۳ مورد ازدواج ثبت شده است که با نرخ خام ۱۰.۴ درصد نسبت به سال ۹۴ افزایش چشمگیری بوجود آمده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: به ترتیب شهرستان های قروه، دیواندره و کامیاران بیشترین آمار ثبت ازدواج و شهرستان دهگلان کمترین آمار ثبت ازدواج را داشته است.

ارشدی گفت: ازدواج‌های که برای مردان به ثبت رسیده است در گروه‌های سنی ۲۰ تا ۲۴ سال، ۲۵ تا ۲۹ سال و ۳۰ تا ۳۴ بوده است که بیشترین فراوانی ثبت ازدواج در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است.

وی افزود: همچنین ازدواج های که برای زنان به ثبت رسیده است، در گروه های سنی ۱۵ تا ۱۹ سال، ۲۰ تا ۲۴ سال و ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است که بیشترین فراوانی ثبت ازدواج در دختران در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: در مردان در گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال و در زنان گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال کمترین آمار ثبت ازدواج را داشته ایم.

ارشدی به آمار های ثبت شده اختلاف سن زوج و زوجه پرداخت و گفت: در ۱۲.۳ درصد از ازدواج های به ثبت رسیده زوج و زوجه هم سن بوده و ۱۱.۳ درصد از ازدواج ها زوجه بزرگتر از زوج بوده‌اند، همچنین در ۷۰ درصد از ازدواج ها زوج بزرگتر از زوجه بوده است.

وی به آمار طلاق ها پرداخت و افزود: دو هزار و ۹۶۰ طلاق از ابتدای امسال به ثبت رسیده که شهرستان قروه بیشترین و سرو آباد کمترین آمار ثبت طلاق در استان را داشته اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کردستان عنوان کرد: بیشترین آمار ثبت طلاق در استان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال با ثبت ۸۸۵ رویداد بوده است.

ازدواج استان کردستان زنان طلاق مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر