کد خبر: 442096 A

رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان:

رئیس شورای هماهنگی‌اصلاح‌طلبان‌کردستان گفت: افتخارما مسلمانان این است‌که حضرت محمد(ص) پیام‌آور رحمت است و به نژاد و قوم خاصی متعلق نبوده و به تمام بشریت تعلق دارد و منادی صلح و دوستی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید عباس احمدی که در همایش "پیامبر منادی وحدت در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، سخن می گفت، با تأکید بر اینکه پیامبر اسلام (ص)، پیامبر صلح و دوستی است، گفت: افتخار ما مسلمانان این است که حضرت محمد(ص) پیام‌آور رحمت است و به نژاد و قوم خاصی متعلق نبوده و به تمام بشریت تعلق دارد و منادی صلح و دوستی است.

احمدی تصریح کرد: حضرت محمد(ص) بهترین الگو در تاریخ بشریت برای همزیستی مسالمت‌آمیز و تعامل با مخالفان در جامعه است.

وی اظهار داشت: پیامبر اسلام به آرا و عقاید دیگران احترام می‌گذاشت و برای رای اکثریت احترام قائل بود و بنابراین دیدگاه رسول اکرم باید سرمشق و الگو برای کسانی باشد که کارهای سیاسی و اجتماعی انجام می دهند.

احمدی ادامه داد: ما اصلاح‌طلبان در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی بر این تفکر معتقدیم که تمام نژادها و اقوام در ایران باید از حقوق مساوی برخوردار باشند چون در قانون اساسی ما نیز به این امر توجه شده است و افتخار ما این است که پیرو پیامبر هستیم و قانون اساسی ما برگرفته از اسلام است بنابراین رعایت حقوق شهروندی خواسته ما اصلاح‌طلبان است.

وی در زمینه عمل به رهنمودهای پیامبر اسلام افزود: در دنیای امروز، در زمینه مسائل اجتماعی، سیاسی، باید بیشتر به سیره و دیدگاه رسول اکرم(ص) توجه داشته باشیم و با تعامل بیشتر در اصلاح جامعه بکوشیم.

حضرت محمد فرهنگی هنری مسلمانان پیامبر اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر