کد خبر: 247630 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان:

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: مداخله و نقش آفرینی نخبگان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به نفع جامعه است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: مداخله و نقش آفرینی نخبگان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به نفع جامعه است.

به گزارش ایلنا؛ علیرضا آشناگر ظهر امروز در اولین نشست هم اندیشی متولیان فرهنگی استان افزود: امید است نخبگان با ورود به حوزه فرهنگ متولیان را نیز برای انجام هر چه بیشتر وظایفشان یاری دهند.

وی ادامه داد: افرادی که میخواهند برنامه فرهنگی اجرا کنند باید به این مهم توجه داشته باشند که در چارچوب قانون حرکت کرده و موازین قانونی را رعایت کنند.

آشناگر با اشاره به اینکه نباید کارهای فرهنگی رنگ و بوی امنیتی بگیرد گفت: باید نمادهای فرهنگی استان تقویت شده و باورهای دینی و فرهنگی مردم در اجرای برنامه ها مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فضا در حوزه فرهنگ بازتر شد که از این فرصت می توان برای تولید محصولات فرهنگی استفاده کرد.

آشناگر تصریح کرد: استان کردستان استانی فرهنگی و دارای غنای فرهنگی زیادی است، تلفیق فرهنگ بومی و محلی با فرهنگ ایران اسلامی می تواند فرهنگ قوی تر و محکم تر برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمن ایجاد کند.

وی شاد زیستن را یکی از خصلت های فرهنگی مردم کردستان نام برد و گفت: با توجه به شاد بودن استان باید ریشه یابی شود که چرا خودکشی، طلاق و افسردگی روز به روز در حال افزایش است.

آشناگر در ادامه کردستان را جزو امن ترین استانها کشور خواند و افزود: با توجه به آمار کمترین جرایم خشن در استان کردستان صورت می گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز در ادامه این نشست فرهنگ را همان توسعه اخلاق و اعتقادات دانست و گفت: برای رشد و تعالی حوزه فرهنگ باید مبانی دینی و ملی در کار هم مورد توجه قرار گیرد و به این مهم توجه داشته باشیم که معجزه پیامبر(ص) یک امر فرهنگی بود.

حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: تدوین برنامه های فرهنگی با مدنظر قرار دادن جایگاه علمی و پژوهشی آنها از جمله اموری است که برای عملیاتی و تاثیر گذاری هر چه بیشتر آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس ۱۵۰ برنامه مدون با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال برای استان تدوین شده که در سال ۹۴ عملیاتی خواهند شد.

اخلاق برنامه های فرهنگی تهاجم فرهنگی جامعه خودکشی رشد و تعالی طلاق فرهنگی و اجتماعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر