کد خبر: 242028 A

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان:

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از برنامه‌های مهم و موثر آموزش و پرورش و اجرای آن این نهاد را به سمت ترقی و پیشرفت سوق می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از برنامه‌های مهم و موثر آموزش و پرورش و اجرای آن این نهاد را به سمت ترقی و پیشرفت سوق می‌دهد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل آمورش و پرورش استان کردستان، رشید قربانی امروز در چهارمین نشست شورای برنامه‌ریزی استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سنندج افزود: برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از برنامه‌های محوری آموزش و پرورش است که از اولویت های کاری پنج گانه وزارت آموزش و پرورش منبعثشده است.

وی تهیه و تدوین برنامه توسط مدارس مجری، ارزیابی از اجرای برنامه و فعالیت مدارس و عملیاتی کردن بودجه مدارس را از نقاط قوت این برنامه عنوان کرد و خواستار همراهی و همکاری کلیه دست اندرکاران در سطح استان و شهرستان ها و مناطق برای اجرای بهینه آن شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان اظهار کرد: اجرای این برنامه با اهداف و رسالت آموزش و پرورش همراه بوده و مبتنی بر جایگاه مدرسه در سند تحول و برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش است.

قربانی با بیان اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه، موجب کیفیت بخشی به برنامه‌های آموزشی و پرورشی خواهد شد گفت: در سطح کشور تعداد پنج هزار و ۷۷۱ مدرسه مجری این برنامه هستند و سهم استان کردستان ۱۱۶ مدرسه است.

وی افزود: مقرر است در چهار سال این برنامه در ۳۰ هزار و ۴۷۹ مدرسه اجرایی شود که تا سال تحصیلی ۹۷-۹۶ تعداد ۶۰۶ مدرسه استان مجری این برنامه خواهند بود.

رییس گروه آموزش متوسطه دوره اول آموزش و پرورش کردستان نیز در این نشست با بیان اینکه این برنامه شامل ۱۰ محور، ۴۶ ملاک و ۱۷۵ شاخص در دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم است گفت: از سال تحصیلی ۹۲-۹۱ در سطح استان ۲۰ آموزشگاه برنامه ای با عنوان مدیریت کیفیت مدارس را اجرا کرده اند که پیش در آمد این برنامه بوده است.

طیب سالاروندیان تهیه و توزیع تعداد ۲۴۸ جلد کتاب راهنمای برنامه تعالی مدیریت مدرسه، برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری و غیر حضوری برای اعضای شورا و انتخاب تعداد ۱۰ مدرسه به عنوان مجری آزمایشی، سرانه ای کردن بودجه مدارس را از اهم فعالیت های انجام شده ذکر کرد.

آموزش و پرورش استان کردستان برنامه های آموزشی بودجه دوره های آموزشی روابط عمومی شاخص مدرسه وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر