کد خبر: 237540 A

فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به اهمیت کار پزشکی قانونی گفت: تحول در پزشکی قانونی نیازمند توجه بیشتر به پرسنل، تامین نیروی انسانی کارآمد و تجهیز امکانات است.

فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به اهمیت کار پزشکی قانونی گفت: تحول در پزشکی قانونی نیازمند توجه بیشتر به پرسنل، تامین نیروی انسانی کارآمد و تجهیز امکانات است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ورمقانی روز سه شنبه در بازدید از اداره پزشکی قانونی شهرستان سقز افزود: پزشکی قانونی به عنوان اداره تخصصی در مجموعه دستگاه قضایی شهرستان نقش آفرینی می‌کند و قدم‌های خوبی را در راستای ارائه خدمت به مردم برداشته است.

وی، کمبود نیروی انسانی، پایین بودن میزان حقوق، قرار گرفتن در محیط سخت کاری و عدم تجهیز اداره تازه افتتاح شده این شهرستان از نظر تجهیزات اداری و پزشکی را از جمله مشکلات پزشکی قانونی شهرستان سقز برشمرد و تصریح کرد: این موارد از دلایل اصلی عدم ماندگاری پزشکان این اداره و عدم رغبت جهت ارائه خدمات است.

رییس اداره پزشکی قانونی شهرستان سقز هم در این بازدید با بیان اینکه کار پزشکی قانونی نقش تعیین کننده‌ای در عدالت گستری دارد افزود: سازمان پزشکی قانونی کشور، سازمانی است که با ارائه نظرات کارشناسی به مراجع ذی صلاح، دستگاه قضایی را در مسیر عدالت خواهی و عدالت یابی همراهی می‌کند.

امیر ستاره، کار پزشک قانونی را سخت و زیان آور توصیف کرد و با اشاره به اینکه در چارت پزشکی قانونی شهرستان سقز ۱۵ نفر نیرو تعریف شده است خواستار افزایش پرسنل شد.

وی، با اشاره به اینکه دقت در تشخیص، تلاش برای کسب حقیقت و اجرای عدالت چقدر می‌تواند برکات داشته باشد، تأکید کرد: این تشخیص باید با دانش قوی، اخلاق عمومی، اخلاق حرفه‌ای، تقوای الهی، ترس از خدا و عدم تأثیر از هیچ شخص و قدرت و جایگاهی توام باشد.

اخلاق پزشک حقوق دستگاه قضایی فرماندار کارشناسی مشکلات نیروی انسانی قانونی پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر