کد خبر: 192688 A

رئیس پلیس راهور کردستان:

احداثکمربندی باید از سالهای قبل مورد توجه قرار می‌گرفت / شناسایی۱۷ نقطه حادثه‌خیز در کردستان / تقاطع‌ها و چهارراه‌های شهرهای استان به دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی تجهیز می‌شوند.

رئیس پلیس راهور استان کردستان اظهار داشت: یک متر کمربندی برای روان سازی ترافیک در هیچکدام از شهرهای استان وجود ندارد.

سیدعارف قادرزاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج تصریح کرد: با توجه به عدم وجود جاده کمربندی در استان و عبور وسایل نقلیه سبک و سنگین از داخل شهر، شاهد خسارات جانی و مالی متعددی در سطح شهر‌ها بوده‌ایم که احداثآن در استان بسیار ضروری است.

وی افزود: نیاز به کمربندی در سطح شهرستان‌های کردستان یکی از ضروریات شهریست که با توجه به حضور سالانه ۲۴ میلیون مسافر در استان وعبور بخش عظیمی از گردشگران در سطح شهر و ایجاد ترافیک سنگین، احداثکمربندی در این شهر از سالهای قبل می‌بایست مورد توجه قرار می‌گرفت.

قادرزاده افزود: کمبود فضای پارک،, نبود پارکینگ طبقاتی, نبود پل های هوایی مناسب و بی‌نظمی در تردد عابرین پیاده به دلیل کم عرض بودن پیاده رو‌ها از جمله دلایل ترافیک و وقوع تصادفات درون شهری در کردستان است.

سیر نزولی تصادفات درون شهری در کردستان

قادرزاده در ادامه سخنانش از سیر نزولی تصادفات درون شهری در کردستان خبر داد و گفت: علیرغم افزایش ترافیک و افزایش تعداد خودروهای شماره‌گذاری شده و همچنین صدور گواهینامه رانندگی جدید، این استان برای نهمین سال متوالی کاهش تلفات درون شهری را داشته است.

وی ادامه داد: حفظ وضع موجود در تلفات رانندگی درون‌شهری در استان مناسب بوده به طوریکه در سال ۸۳ با ۱۱۲ نفر تلفات و در سال ۹۲ با ۴۴ نفر فوتی مواجه بوده ایم.

قادرزاده با بیان اینکه شیب نزولی در تلفات رانندگی درون‌شهری با همکاری تمام سازمان‌ها، ادارات و رسانه های جمعی در استان کسب شده است، افزود: هرچه تعامل و همکاری مردم با پلیس بیشتر باشد قطعاً آرامش و امنیت در سطح جامعه افزایش پیدا می‌کند.

رئیس پلیس راهور استان کردستان از شناسایی۱۷ نقطه حادثه‌خیز در استان خبر داد وبیان داشت: از این تقاط شناسایی شده ۱۰ نقطه مربوط به شهرستان سنندج است.

زنان بهتر از مردان قوانین رانندگی را رعایت می‌کنند

وی در ادامه با بیان اینکه رانندگان زن بیشتر قوانین را رعایت کرده و کمتر تخلف می‌کنند، تصریح کرد: با وجود افزایش تعداد زنان دارای گواهینامه، آمار تخلف این گروه به نسبت مردان، پایین‌تر است.

وی افزود: گاهی اوقات رعایت قوانین رانندگی در زنان به حدی است که عامل ایجاد کننده دغدغه برای رانندگانی است که پشت سر آن‌ها حرکت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور کردستان یادآور شد: البته ناگفته نماند که آقایانی نیز وجود دارند که با حوصله و سعه صدر قوانین را رعایت کرده و رانندگی می‌کنند.

پلیس به دنبال جریمه کردن نیست

وی بیان داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی به دنبال جریمه کردن نیست و اعمال قانون و جریمه رانندگان متخلف آخرین راهکار و برای افرادی است که تمایلی به رعایت قوانین و مقررات ندارند.

رئیس پلیس راهور کردستان خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک تقاطع‌ها و چهارراه‌های شهرهای استان به دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی تجهیز می‌شوند که به صورت هوشمند تخلفات را ثبت کرده و جرایم ناشی از آن به آدرس مالک خودرو ارسال می‌شود.

وی افزود: جرایم تخلفاتی که توسط دوربین‌های ثبت تخلفات به آدرس مالکین خودروها ارسال می‌شود، بازه زمانی برای افزایش دوبرابری ندارد.

قادرزاده در پایان سخنانش از تعامل و همکاری بسیار خوب خبرنگاران کردستان با پلیس در جهت ایجاد نظم و امنیت در استان تقدیر کرد و گفت: امروز نباید خدمات خبرنگاران را نادیده گرفت چرا که اگرشاهد تصمیماتی ازسوی مسئولان برای رفع مشکلات دراستان هستیم درحقیقت بخشی متاثر از فعالیت های این قشر از جامعه بوده است.

نیروی انتظامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر