کد خبر: 385006 A

فرماندار کاشان:

ایلنا: فرماندار کاشان گفت: نقش مادر در خانواده با اهمیت است و نباید اشتغال بانوان و مادران به تربیت صحیح فرزندان صدمه زده و باعث کوتاهی در انجام رسالت های مادری شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در  کاشان حمیدرضا مومنیان در همایش تخصصی  «توانمندسازی زنان، توانمندسازی جامعه با پیشگیری از اعتیاد» اظهار کرد: مرور جریان معتاد و اعتیاد در جامعه درس های خوبی به ما می دهد.

 معاون استاندار و فرماندار کاشان گفت: تجربه نشان می دهد با گذار از جامعه سنتی به جامعه مدرن زنگ خطرها به صدا درآمده و این هوشیاری مضاعف افراد اجتماع را می طلبد.

فرماندار کاشان بر آموزش خانواده ها تاکید کرد و گفت: امروز نیازهای معنوی فرزندان مورد غفلت قرار گرفته است و نباید سرزنش، تحقیر و تمسخر در خانواده جایگزین تشویق بشود و در مورد فرزندانمان زود قضاوت نکنیم.

وی افزود: به رغم داعیه برخورداری از جامعه مذهبی در برخی آسیب های اجتماعی نتوانسته ایم از این ظرفیت خوب استفاده کنیم.

مومنیان تاکید کرد: اهمیت موضوع اعتیاد می طلبد به جای پرداختن به بحث های کلی به بحث ها و آسیب های موضعی و بومی پرداخته و برای آن برنامه های کاربردی و مناسبی ارائه کنیم.

فرماندار کاشان گفت: خانواده به عنوان کانون گرم و نقطه آغاز رشد و تربیت و تعالی ظرفیت بزرگی از جامعه مذهبی و سنتی ماست که امروزه به شدت در معرض تهدید است و دشمنان به خوبی این ظرفیت را شناسایی کرده و نقطه هدف برای اجرای برنامه ها و تهدیدهای خود قرار داده اند و ما امروزه از این مساله غافل و در حال از دست دادن کلید واژه ای به نام خانواده هستیم و این درحالی است که بسیاری از ارزشهای اجتماعی نانوشته از طریق کانون خانواده در انسان نهادینه می شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان نیز در این نشست گفت: در چند سال اخیر توانسته ایم جلوی فوران اعتیاد را بگیریم و ماحصل این کم شدن اعتیاد به موادمخدر صنعتی و شیشه و روی آوردن به هروئین و تریاک است.

عباسعلی قپانی پور افزود: هجوم اعتیاد به سمت زنان به عنوان عضو موثر جامعه نیز مساله ای است که نباید از آن غافل شد.

اشتغال اعتیاد خانواده رشد فرماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر