کد خبر: 254538 A

همزمان با مراسم اختتامیه کنگره حضرت ابالفضل(ع):

دبیر کنگره حضرت ابالفضل(علیه السلام) کاشان - آران و بیدگل از برپایی نمایشگاه «روایت عاشقی» همزمان با مراسم اختتامیه مسابقه ملی کتابخوانی این کنگره در کاشان خبر داد.

دبیر کنگره حضرت ابالفضل(علیه السلام) کاشان - آران و بیدگل از برپایی نمایشگاه «روایت عاشقی» همزمان با مراسم اختتامیه مسابقه ملی کتابخوانی این کنگره در کاشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان، جواد دهقانی آرانی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اقدام منحصر به فرد روزنامه قدس در برپایی نمایشگاه روایت عاشقی از طریق ارسال ۴۰ تابلو عکس عکاسان برتر عاشواریی آستان قدس رضوی به سراسر کشور افزود: نمایشگاه روایت عاشقی در کاشان نیز این تابلو ها را همزمان با اجرای مراسم اختتامیه مسابقه ملی کتابخوانی کنگره حضرت ابالفضل(علیه السلام) کاشان - آران و بیدگل به نمایش می گذارد.

وی، برپایی نمایشگاه «روایت عاشقی» همزمان با مراسم اختتامیه مسابقه ملی کتابخوانی این کنگره را یادآورشد و افزود: این نمایشگاه روز پنجم اسفند ماه میلاد حضرت زینب(س) احیاگر قیام عاشورا در کربلا در فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار می شود.

به گفته وی، نمایشگاه " روایت عاشقی " برای دومین سال پیاپی به همت روزنامه قدس همزمان با ایام محرم و صفر امسال در ۴۰ مرکز استان و شهرستان های بزرگ کشور برگزار شد که تاثیرگذاری و استقبال گسترده بازدیدکنندگان را به همراه داشت.

این فعال فرهنگی، با تاکید بر اینکه آثار ارائه شده در نمایشگاه " روایت عاشقی " حرکت‌های خودجوش مردم عزادار حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در اقصی نقاط میهن اسلامی را در ایام محرم به تصویر می کشد، افزود: به تصویر کشیدن وقایع عاشورا در ترویج فرهنگ حسینی و علوی و نهادینه سازی ارزش‌های اسلامی و شعائر دینی از اهداف برپایی این نمایشگاه است.

دهقانی با اشاره به تبلیغات سو و مخرب دشمن به منظور ایجاد شکاف بین مردم به ویژه جوانان با دین گفت: برگزاری اقدامات فرهنگی با زبان روز از طریق ابزار هنری در قالب برپایی نمایشگاه، برگزاری مسابقه و اجرای برنامه های مبتکرانه و خلاقانه جذاب فرهنگی بر ای نسل جوان راهکار مبارزه با این اقدامات دشمن است.

وی، در پایان اقدام روانشناسی دینی روزنامه قدس و عوامل خدوم آن در ترویج و معرفی فرهنگ عاشورایی و رضوی در سطح ملی را بسیار تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: روزنامه قدس که برخاسته از بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است اشتیاق دینی مردم در برنامه های فرهنگی مذهبی افزایش می دهد.

به گفته وی، برپایی نمایشگاه «روایت عاشقی» اقدام شایسته و ماندگار فرهنگی روزنامه قدس در سراسر کشور همزمان با ایام محرم و صفر امسال در ۴۰ مرکز استان و شهرستان های بزرگ کشور برگزار شد که تاثیرگذاری و استقبال گسترده بازدیدکنندگان را به همراه داشت.

آستان قدس رضوی ارزش های اسلامی برنامه های فرهنگی تبلیغات دین شهرداری کربلا محرم میلاد حضرت زینب نسل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر