کد خبر: 180609 A

در راستای سیاست های ابلاغی رهبر:

در راستای سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، شورای راهبردی سلامت در قالب تفاهم نامه همکاری فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشکیل شد.

در راستای سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، شورای راهبردی سلامت در قالب تفاهم نامه همکاری فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در جمع خبرنگاران، با بیان این مطلب، دستیابی به اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴، برنامه پنجم توسعه و تحقق رویکرد سلامت در همه سیاست ها و پوشش همگانی سلامت در جامعه را از دیگر دلایل تشکیل این شورا عنوان کرد.

محمد حسین اعرابی گفت: این تفاهم نامه در راستای توجه ویژه به رویکرد سلامت در تدوین قوانین و اجرای آن، سیاست گذاری، برنامه ریزی و استراتژی های خدمات شهری، تدوین چشم انداز سلامت شهرستان، برنامه ریزی در راستای گسترش فرهنگ سلامت در جامعه با جلب حمایت سازمان ها به ویژه شهرداری و شناسایی و اولویت بندی مشکلات سلامت انعقاد شده است.

وی، با اشاره به اهمیت ویژه توجه به سلامت شهروندان در ابعاد مختلف و برنامه ریزی، آموزش و فرهنگ سازی در این راستا افزود: اجرا و ارزشیابی فعالیت های ورزشی، تفریحی، جشنواره ها و… با رویکرد سلامت شهروندی، همکاری در بهسازی و توسعه پارک ها، اماکن ورزشی، تفریحی - هنری و عمومی با رویکرد سبک زندگی سالم شهروندی و پیشگیری از حوادث، توسعه فرهنگ خود مراقبتی در جامعه و افزایش مهارت و نگرش مردم، همکاری در ایجاد و توسعه فرصت های مناسب جهت آموزش سلامت به مردم و… از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این گزارش حاکیست، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان به عنوان رئیس شورای راهبردی سلامت کاشان و اعضاء شورا به پیشنهاد رئیس شورا و شهرداری و تایید طرفین تفاهم نامه و با حکم رئیس شورا منصوب می شوند.

گفتنی است این تفاهم نامه در ۱۵ بند و به مدت ۴ سال فیمابین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، معاون بهداشتی، شهردار کاشان و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی کاشان منعقد.

پوشش دانشگاه علوم پزشکی رهبر انقلاب اسلامی سبک زندگی سلامت سند چشم انداز شهرداری فرهنگ سازی مشکلات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر