کد خبر: 169103 A

در بیمارستان بهشتی کاشان صورت گرفت؛

معاون درمان، سرپرست دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، مدیر و معاون درمان بیمارستان بهشتی از روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان بهشتی کاشان بازدید کردند.

معاون درمان، سرپرست دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، مدیر و معاون درمان بیمارستان بهشتی از روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان بهشتی کاشان بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در کاشان، این بازدید به منظور نظارت بر نحوه صحیح اجرایی شدن این طرح و عملکرد بیمارستان بهشتی کاشان صورت گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حین این بازدید، با اشاره به اجرای ۲ بسته کاهش میزان پرداختی بیماران بستری و رایگان شدن زایمان طبیعی از تاریخ ۱۵ / ۲ / ۹۳ اظهار داشت: این برنامه دارای هشت بسته خدمتی و تمامی بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت را شامل می‌شود.

دکتر داوود خیرخواه گفت: هزینه درمان تمام بیماران بستری و بیماران تحت نظر در اورژانس که در بیمارستان بستری باشند مشمول قانون برنامه تحول نظام سلامت می‌شوند.

وی، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌های تحت پوشش، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان‌ها، ارتقاء کیفیت هتلینگ، حمایت ازماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حمایت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند و همچنین نظارت بر حسن اجرای این برنامه را ۶ بسته خدمتی دیگر این طرح عنوان کرد.

سرپرست دفتر ریاست و مسئول کمیته اطلاع رسانی برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این بازدید، با اشاره به اینکه در برنامه تحول نظام سلامت تهیه لوازم پزشکی و دارو در صورت نیاز از سوی بیمارستان انجام می‌شود، تصریح کرد: در صورت درخواست پزشک و طبق ضوابط ابلاغی، بیمارستان نسبت به تهیه پروتزهای جراحی اقدام خواهد کرد.

مرتضی پنجه شاهی ادامه داد: افرادی که در بیمارستان بستری شده و تحت پوشش هیچ‌گونه بیمه درمانی نیستند، می‌توانند در حین بستری به دفا‌تر پیشخوان بیمه مراجعه و زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار گیرند و طبق بسته‌های خدمتی این برنامه هزینه‌ای را پرداخت نکنند.

وی، با بیان اینکه اطلاع رسانی به مردم و بیماران از نحوه اجرای طرح و مبلغ تخفیف ارائه شده از طرح هدفمندی یارانه‌ها خود سبب استقبال مردم از این طرح شده، خواستار اطلاع رسانی و افزایش آگاهی از طریق اصحاب رسانه شد.

در این بازدید صورتحساب‌های صادره برای بیماران ترخیصی و چگونگی تعامل سازمان‌های بیمه گر مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین این مسئولین ضمن بررسی اجرای صحیح طرح، با همکاران و بیماران و همراهان آنان گفتگو کردند و از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات به بیماران در راستای این طرح ملی قرار گرفتند.

گفتنی است بیماران و همراهان آن‌ها نیز در جریان این بازدید با اظهار خرسندی از کاهش چشمگیر سهم پرداختی بیماران، رضایت کامل خود را از اجرای برنامه تحول نظام سلامت بیان کردند.

اصحاب رسانه بیمارستان پزشک پوشش جراحی دانشگاه علوم پزشکی درمان روابط عمومی زایمان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر